ОНОПЕНКО ОЧОЛИВ ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

Пленум Верховного Суду обрав головою Верховного Суду України Василя Онопенка, який висунув свою кандидатуру самостійно. На пост голови ВС також претендував виконуючий обов’язки голови Верховного Cуду Петро Пилипчук.

За підсумками таємного голосування, за В.Онопенка проголосували 58 з 84 суддів, що взяли участь в голосуванні. За П. Пилипчука – 25. Один суддя проголосував проти обох кандидатів.
Із самого початку В.Онопенка називали найвірогіднішим кандидатом на пост голови ВСУ. Серед його безперечних достоїнств — досвід роботи в судах всіх рівнів, у Верховній Раді України і Комітеті з питань правової політики. В.Онопенко визнаний безперечним лідером ВРУ минулого скликання за кількістю внесених законопроектів, значна частина яких стосувалася реформування і зміцнення судової системи.
57-річний Василь Онопенко з листопада 1991 по серпень 1995 року був міністром юстиції України. Кандидат юридичних наук, заслужений юрист України. Автор понад 80 наукових робіт, книги «Знаю як» (1998 р.). Депутат Верховної Ради 3-5 скликань. Суддя Верховного Суду з 2002 року. У Верховній Раді 5-го скликання В.Онопенко входив у фракцію БЮТ (№4 у виборчому списку Блоку). У вересні 2006 року він подав заяву про складання депутатських повноважень у зв’язку з обранням його суддею Верховного Суду.
Голову Верховного Суду обирає пленум ВСУ шляхом таємного голосування строком на 5 років. Голову Верховного Суду не можуть обирати на цю посаду більше, ніж на два терміни поспіль