КИЇВ ЗАПОЛОНИВ МОСАД?

Подібних заходів безпеки в Києві не було, мабуть, з часу візитів до української столиці Путіна та Папи Римського.

Синагога, куди мав приїхати президент Ізраїлю Моше Кацав, була оточена не лише щільним строєм української міліції, але й особами в цивільному – представниками українських та ізраїльських спецслужб. Складалося враження, ніби до Києва прибула добра половина особового складу Мосаду.
На вході в синагогу ретельно перевіряли навіть віп-євреїв, які прибули на зустріч з ізраїльським президентом. Сюди спеціально приїхали представники єврейських громад із Росії, Ізраїлю та США. Щоправда, вітчизняних євреїв було не так багато. Більшість із українських представників у ярмулках – солідні бізнесмени.
Серед відомих – медіамагнат і голова Об’єднаної Єврейської громади України Вадим Рабинович,  губернатор Запорізької області Євген Червоненко та улюблений баяніст Кучми Ян Табачник, який чомусь  ярмулку ігнорує.
Журналісти чекали, що прибудуть й інші представники Сіону від української бізнес- та владної еліти, однак список обмежився названими іменами. Президент України Віктор Ющенко, який перед цим зустрічався з Моше Кацавом, до синагоги не доїхав. Жартували: забув удома ярмулку.
Ющенка згадував добрим словом Кацав, який хвалив його за позитивне ставлення і сприяння розвиткові єврейської культури в Україні, звучали інші компліменти  українській владі.
Представники української єврейської громади (у жодного з яких не було помічено пейсів, одного з головних хасидських атрибутів, із чого виходить, що вони стають «правильними» євреями тоді, коли треба) зробили президентові Кацаву кілька подарунків у вигляді срібного рогу та довічного місця у синагозі.