НИЩАТЬ ПРИВАТНУ ОСВІТУ

Прем’єр-міністру України Януковичу В.Ф.

Шановний пане Прем’єр-міністре!
Події останього часу змушують ВГПО «Український вибір» звернути Вашу увагу на протиправні дії міністра освіти і науки С.М. Ніколаєнка, спрямовані на знищення системи освіти України, зокрема освіти недержавної форми власності.
Сповідуючи соціалістичну ідеологію, міністр з самого початку своєї діяльності визначив собі за мету повернути освіту в Україні до стану 60-70 років минулого сторіччя, коли вищу освіту могла отримати лише незначна частка молоді, а більшість повинна була лише виконувати «мудрі» вказівки партійного керівництва. Соціалістам не потрібна освічена держава, народ якої може з легкістю розібратися хто є хто. Саме тому своїм основним досягненням міністр вважає закриття майже 150 вищих навчальних закладів.
З точки зору міністра нашій державі не потрібні громадяни, які розбираються в юриспруденції, економіці, особливостях менеджменту, тобто громадяни, котрі в розвинених країнах формують «середній клас». А саме такий прошарок населення і навчається у вищих навчальних закладах недержавної форми власності — у нього просто не вистачає грошей на хабарі для вступу на навчання за державним замовленням.
Найяскравішим прикладом такої політики міністра є його постійні безпідставні втручання в діяльність найбільшого в Україні вищого навчального закладу – Міжрегіональної Академії управління персоналом.
Без будь-яких на те причин і пояснень Академії відмовляють або відкладають на невизначений термін ліцензування підрозділів, припиняють видачу дипломів, незаконно позбавляють ліцензій.
Звичайно, на фоні оприлюднених у ЗМІ фактів порушень законів і фінансових зловживань міністра це може видатись дрібним питанням, але репресії проти МАУП є лише першим кроком в тотальному усуненні з освітянської ниви всіх вищих навчальних закладів, які мають сміливість на власну точку зору щодо ситуації в освіті в Україні і складають суттєву конкуренцію державним ВНЗ.
ВГПО «Український вибір» звертає Вашу увагу, пане Прем’єр-міністре, на протиправні дії міністра освіти і науки України Ніколаєнка С.М. і вимагає терміново вжити заходів щодо недопущення цілеспрямованого розвалу системи вищої освіти України шляхом усунення такого міністра з займаної посади.
Генеральний секретар
ВГПО «Український вибір» В.А. ГАЙЧЕНКО