«ДИНАМО» СЯГНУЛО РІВНЯ, НА ЯКОМУ ПОМИЛКИ НЕ ПРОЩАЮТЬСЯ

Давненько такого не було. Київське «Динамо» поступилося в матчі Ліги чемпіонів на своєму полі з великим рахунком.

 Причому підопічні Анатолія Дем’яненка програли 1:4 не якомусь супергранду європейського футболу, а команді середнього рівня за континентальними мірками — румунській «Стяуа», яка у матчі на київському НСК «Олімпійський» дебютувала у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Відтак, румунів можна привітати з добрим почином. Чого, на жаль, не скажеш на адресу київського «Динамо».
До старту фахівці вважали найслабшою командою групи «Стяуа». Проте, водночас, застерігали — не варто розслаблюватися, румуни все одно сильна команда. Тепер, виявилося, найслабшим у групі «В» є київське «Динамо». Причому, після першого групового туру виник такий заплутаний розклад, що наразі не зрозуміло — з ким суркісівці боротимуться за «почесне» третє місце.
Після цієї поразки багато хто згадав програш «Динамо» з таким же рахунком 1:4 навесні 1998-го туринському «Ювентусу». Тоді «команда-зірка» під орудою Лобановського капітулювала перед потужним італійським клубом. Мені видається більш підходящим порівняння з осінніми матчами групового турніру Ліги 1997-го року. З тією тільки різницею, що нинішня «Стяуа» опинилася в ролі тодішнього «Динамо». Пригадуєте, як воно в ті часи особливо ефективно діяло на контратаках. Маститі суперники, маючи перевагу у володінні м’ячем, ударах по воротах і т. ін., нічого не могли протиставити динамівцям, які строго (не так, як зараз) грали в обороні й мали високий процент реалізації голевих моментів, особливо після стандартних положень. Так само, як у звітному матчі «Стяуа». З п’яти ударів — чотири завершилися голами. Вражаючий показник.
Справедливості заради варто зазначити, що подібне досягнення було б нездійсненним без «співавторства» захисників «Динамо». У стартовому матчі групового турніру вони неприємно вразили своєю безпорадністю й безвільністю. Невдачі на стартових хвилинах призвели до того, що київські оборонці опустили руки й нічого не змогли протиставити рідкісним контрвипадам гостей.
Подібні розклади значною мірою є загальним наслідком «хвороби», яка часто-густо  трапляються у легіонерів різних клубів — безвільністю й байдужістю до команди, кольори якої вони захищають. У зустрічі проти «Стяуа» захисна ланка «Динамо» складалася загалом з легіонерів. У лінії атаки передовсім активністю виділялися Ребров, Гусєв та Шацьких. Проте всіх їхніх зусиль у сумі вистачило на один гол. Зрозуміло, все могло скластися інакше, аби гравці атакуючої ланки відчували за собою міцні тили.
Після матчу головний тренер «Динамо» Анатолій Дем’яненко дав таку оцінку діям своїх підопічних: «Ми недоладно зіграли в захисті. Команда не мала права припускатися таких елементарних помилок, що в підсумку вплинули на гру і результат. У нас багато травмованих, але це не виправдання… Перед матчем ми розписуємо позиції і визначаємо опонентів кожному нашому гравцю. Позначилися грубі помилки, які на такому рівні не прощаються… Моменти для взяття наших воріт ми створювали самі… Ми знали, що «Стяуа» дуже серйозна команда, що заслужено виступала в півфіналі Кубка УЄФА. Недооцінки суперника не могло бути». 
Олександр НАКАЗНЕНКО
Фото з офіційного сайту ФК «Динамо» (Київ)

Ліга чемпіонів. 1 тур. Група «В».
«Динамо» (Київ, Україна) — «Стяуа» (Бухарест, Румунія) — 1:4
Голи: Ребров (16) — Гіоня (3),  Бадя (24), Діке (43, 79). 
«Динамо»: Шовковський, Родріго, Несмачний, Родольфо, Маркович (Морено, 62), Рінкон, Корреа (Белькевич, 58), Гусєв, Юсуф, Шацьких, Ребров (Отольваро, 73).
«Ліон» (Франція) — «Реал» (Мадрид, Іспанія) — 2:0