«ГОЛОВНЕ — НЕ СКЛАСТИ КРИЛА»

Як не дивно, минулого тижня у єврокубках з-поміж українських команд найкраще виступили ті, від кого цього найменше чекали. А саме — наші представники у Кубку УЄФА.

Причому, виступ одеського «Чорноморця» (якому попався чи не найслабший з тих, що випали нашим командам, суперник) порівняно успішним може видаватися хіба що на тлі провалів «Шахтаря» та «Динамо» у єврокубках.
Одесити на своєму полі приймали ізраїльський «Хапоель» і поступилися 0:1. Перший тайм вони провели не так вдало, як другий. Проте саме єдиний гол за 15 хвилин до фінального свистка вирішив долю зустрічі, оскільки виявився єдиним у матчі. До цього «Чорноморцю» вдалося вразити ворота ізраїльтян. Але арбітри скасували гол, помилково визначивши «поза грою». Тож тепер всі сподівання на матч-відповідь на полі суперників. Одеситам потрібно буде вигравати в Ізраїлі (якщо через військові дії гру не перенесуть до іншої країни) для того, аби потрапити до групового турніру Кубка УЄФА. Головний тренер «Чорноморця» Семен Альтман висловив наміри відігратися у повторному поєдинку: «Робитиму все можливе, аби команда не склала крила».
Дещо кращими видаються шанси на загальну перемогу у запорізького «Металурга» після нічиєї 1:1 на полі грецького «Панатінаїкоса». Втім, це не означає, що запоріжцям можна розслабитися перед повторним матчем на своєму полі. Адже їм випав дуже сильний суперник. Відтак, до честі «Металурга», що він навіть граючи на чужому полі  не пішов з нього переможеним. Попри те, що початок зустрічі складався не на користь української команди. Вже на десятій хвилині Салпігідіс вразив ворота Глущенка. Проте запоріжці не знітилися й невдовзі по перерві відігралися завдяки удару Годіна. А під завісу зустрічі мали кілька нагод, аби здобути перемогу. Проте в цих моментах або забракло влучності, або виручив воротар.
Після такої гри грецькі вболівальник ледве не вчинили розправу над своїми футболістами. Причому останні визнали свою провину в агресивній поведінці фанатів. Так, автор єдиного гола у складі «Панатінаїкоса» заявив, що його команді не залишається нічого  іншого, як в Україні доводити, що вони сильніші.
Те, що наступна гра буде ще важчою, розуміє й наставник «Металурга» Сергій Ященко. Підсумок грецького поєдинку тренер запоріжців прокоментував так: «Я сподівався, що ми зіграємо вдало — інакше не було сенсу їхати до Греції. Ми ретельно готувалися до цієї гри, вивчали слабкі та сильні сторони суперника. Я радий, що хлопці втілили в життя те, що ми намічали».
Що й казати — греки налаштовані рішуче. Після цієї нічиєї було звільнено головного тренера «Панатінаїкоса» шведського фахівця Ханса Бека.