ПАПА РИМСЬКИЙ ОБРАЗИВ МУСУЛЬМАН

Мусульманські діячі різко відреагували на висловлювання папи римського Бенедикта XVI під час візиту в Німеччину. Зокрема, понтифік закликав задуматися над ісламською концепцією джихаду («священної війни»), яку назвав такою, що суперечить розуму і божественній сутності.

Папа Римський також процитував візантійського імператора XIV століття Мануїла II Палеолога, який, розмовляючи з вченим персом про християнство та іслам, звинуватив пророка Мухамеда в тому, що той посіяв «зло і нелюдськість», оскільки джихад «поширює мечем власну віру».
Духовний лідер «Братів-мусульман» Мухамед Махді Акеф звинуватив главу римсько-католицької церкви в тому, що його висловлювання викликають гнів мусульман і свідчать про «ворожість Заходу до всього мусульманського». За його словами, заява Бенедикта XVI «не висвітлює розуміння ісламу, але поширює помилкові і деформовані ідеї про нього, які часто зустрічаються на Заході».
Організація ісламської конференції (ОІК) опублікувала заяву, у якій висловлюється жаль з приводу висловлювань понтифіка та інших фальсифікацій, які «ображають іслам». Вона сподівається, що ці слова «не відображають нову тенденцію в політиці Ватикану стосовно ісламської віри».
Голова Турецької ради з релігійних справ Алі Бардакоглу висловив сумніви в доцільності запланованого на кінець листопада візиту Бенедикта XVI у Туреччину.
«Я не бачу сенсу візиту в ісламський світ людини, яка дотримується подібних поглядів на священного Пророка ісламу, — сказав Бардаколгу. — Спочатку йому варто було б позбутися почуття ненависті».
Він також нагадав, що хрестоносці у Середньовіччі вчинили безліч звірств стосовно православних християн і мусульман.
Ватикан зі своєї сторони поширив заяву, у якій говориться про повагу папи до ісламу. «Папа не мав наміру зачепити почуття віруючих мусульман», — зазначається в документі.