ВИЗНАЧЕНО ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ НА КРАЙНІЙ ПІВНОЧІ

Внесенням змін до Закону України «Про загальнообов’язкове страхування» упорядковується питання щодо надання необхідного переліку документів для пільгового обчислення стажу роботи осіб, які працювали на Крайній Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, під час проведення перерахунку пенсії.

Відповідний законопроект представили Верховній Раді його автор народний депутат Євген Гірник та голова профільного Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Петро Цибенко.
У чинній редакції згаданого закону не визначено переліку документів, які необхідно подати людині до управління Пенсійного фонду для пільгового обчислення стажу роботи на Крайній Півночі, в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Змінами до розділу ХV Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пропонується норма: «Пільгове обчислення страхового стажу проводиться на підставі трудової книжки чи довідки, що підтверджує право особи на пільги, які передбачені для осіб, працюючих в районах Крайньої Півночі. Таким документом також служить письмовий договір, в якому обумовлені пільги, що надаються працівнику».