ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ ДЛЯ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Поясніть, будь ласка, кому з військових присвоєно чергове звання ліквідатора аварії на ЧАЕС і який порядок його оформлення?
Іван БІЛОДІД
           м. Житомир

Відповідно до Указу Президента України від 28.02.2006 р. №155/2006 «Про присвоєння військових та спеціальних звань учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» зі змінами до Указу Президента України від 08.04.2006р. № 294/2006 та наказом міністра оборони України від 10.03.2006р. №140 зі змінами до наказу міністра оборони України від 13.04.2006р. № 194, військовослужбовцям, звільненим у запас або у відставку за віком, за станом здоров’я, у зв’язку зі скороченням штатів — учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції присвоєно:
— чергове військове звання до полковника (капітана І рангу) включно — тим, які мають військові звання офіцерського складу;
— чергові військові та спеціальні звання лейтенанта — тим, які мають військові звання старшини (головного корабельного старшини), прапорщика (мічмана);
— чергові військові та спеціальні звання рядового і сержантського складу.
Для оформлення відповідних документів військовослужбовцям — учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС — необхідно звернутися до військових комісаріатів за місцем проживання.
Міністерство оборони України
ЯКИЙ ЧАС ТРЕБА ЗБЕРІГАТИ РОЗРАХУНКОВІ ДОКУМЕНТИ?
У нас розпочалося повернення виплат за пільгами працівникам освіти за 2000-2001 роки, згідно із Законом України «Про освіту». Але за вимогою енергетиків для цього треба надати енергозбуту підтверджувальні документи (розрахункові книжки) про сплату за електроенергію за ці роки, інакше такі виплати людина не отримає. Хоча за законом термін зберігання цієї документації становить три роки. Чи правомірні вимоги працівників енергозбуту?
Марина КОВАЛЬЧУК,
учителька
             м. Кіровоград

Відповідно до п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. № 1357 зі змінами та доповненнями споживач електричної енергії зобов’язаний надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відсутності записів у них показанням приладу обліку.
Водночас слід зазначити, що, згідно зі ст.257 Цивільного кодексу України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Зазначений термін встановлюється для відносин між фізичними особами (громадянами) та юридичними особами (підприємствами, організаціями).
Міністерство палива та енергетики України
ПОНОВЛЕННЯ
ОЩАДКНИЖКИ
Я загубила паспорт та ощадкнижку. Паспорт мені видали новий. А як бути з ощадкнижкою, не знаю. Розкажіть, будь ласка, як її поновити?
Ніна МАРЧЕНКО
            м. Рубіжне Луганської області

У разі втрати ощадної книжки вкладник повинен негайно заявити про це письмово в установу Ощадбанку, яка видала йому ощадну книжку, вказавши в заяві обставини втрати та свої побажання стосовно видачі вкладу готівкою чи перерахування його на новий рахунок. При собі вкладник обов’язково повинен мати паспорт або документ, що його замінює.
Операції за рахунком, за яким втрачено ощадну книжку, не здійснюються. Залишок вкладу та нарахованих відсотків на підставі заяви про втрату ощадної книжки перераховується на новий рахунок з укладанням нового договору або видається вкладнику готівкою.
Якщо ощадну книжку втрачено за строковим вкладом до дня його повернення, обумовленого договором, сума вкладу та нарахованих відсотків на підставі заяви вкладника про втрату ощадної книжки перераховується на новий рахунок. До того ж строк зберігання вкладу не змінюється.
ВАТ «Ощадбанк України»