КРАВЧЕНКО НЕ СТРІЛЯВ САМ У СЕБЕ

Смерть екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка була насильницькою, про що свідчать ушкодження на його тілі.

Про це заявив екс-міністр охорони здоров’я, який був консультантом республіканської судмедекспертизи з черепно-мозкових травм, Микола Поліщук в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня».
«За характером поранень, зафіксованих у документах, можна однозначно стверджувати, що це насильницька смерть. Дані пошкодження не могли бути нанесені рукою цієї ж людини. Можливість того, що це міг бути самостріл, має бути виключена», — заявив Поліщук.
За його словами, у результаті першого вогнепального поранення, яке є нехарактерним для поранення, нанесеного людиною самій собі, Кравченко одержав безліч переломів нижньої щелепи, перелом семи зубів (травматична ампутація), перелом верхньої щелепи, хрящів носа й ушкодження язика.
«Таким чином, він не міг не втратити свідомості в результаті такої травми. Після такого поранення могло бути лише розслаблення, він мав випустити пістолет з руки», — сказав Микола Поліщук.
«Утримати зброю в руці після такої травми людина не в змозі», — підкреслив екс-міністр охорони здоров’я.
Другий постріл, за словами консультанта судмедекспертизи, був здійснений упритул, «але не залишив штанг-відбитка — контактного удару».
«Для самострілів же характерна його наявність. Тим більше, з огляду на попереднє поранення, у випадку, якби він стріляв у себе сам, він мав би прикласти цівку до скроні», — додав Микола Поліщук.
«Я стверджую, що через кілька секунд після першого поранення ця людина не здатна була здійснювати цілеспрямовані точні дії. Це виключено», — підкреслив екс-міністр. Він також спростував інформацію про те, що між двома пострілами була тривала перерва: «Не могло минути не те що десяти хвилин, але навіть дві». Микола Поліщук пояснив це тим, що при подібному пораненні за кілька хвилин Кравченко мав зробити хоч кілька вдихів. Однак у легенях Кравченка крові не було.