ЗАРОБІТЧАНИ ЛЕГАЛІЗУЮТЬСЯ

До осені уряд Італії планує надати право на роботу 460 тисячам нелегальних мігрантів, значну частину яких складають українці.

Про це повідомив представник Держради з питань економіки і праці Італії Джорджіо Алессандріні на конференції «Українська імміграція в новому європейському контексті», що відбувся в Українському католицькому університеті.
Біля півмільйона дозволів на легалізацію праці іммігрантів — це запити італійських роботодавців, говорить професор Алессандріні, незважаючи на те, що уряд планував видати втричі менше. Загальної легалізації, як це було в Італії в 2002 році, уже не буде, зауважує професор.
Серед усіх трудових мігрантів Італії українці четверті за кількістю. На початку 2006 року, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Італії, зареєстровано 117 тисяч українців, але самі українці стверджують, що їх там не менш 600-700 тисяч.
Переважна більшість трудових мігрантів є вихідцями із Західної України. Майже усі вони освічені люди: педагоги, бухгалтери, інженери. Утім, доводиться виконувати роботу домогосподарок і доглядальниць, говорить Алессандріні. Тому, на його думку, офіційне двостороннє визнання дипломів є пріоритетним пунктом у наступних переговорах двох країн.