ТИМ, ХТО НЕ ХОЧЕ СИВІТИ…

Зі шкільного підручника люди знають, що посивіння — нормальний фізіологічний процес, пов’язаний зі знебарвленням волосся внаслідок втрати ним пігменту меланіну. Проте відомі приклади передчасного посивіння з причини значних душевних переживань. Та трапляється й таке, що передчасно сивіють цілком здорові молоді люди. Проте вони лише на перший погляд здорові, якщо ж лікарі проводять комплексне обстеження, то можуть виявити у таких людей злоякісну анемію або базедову хворобу, або підвищену функцію надниркових залоз.
ЯК ЖЕ ЗАРАДИТИПЕРЕДЧАСНОМУ ПОСИВІННЮ?
• Якщо людина здорова, то вживання вітаміну В (пантотеїнової кислоти) може значно затримати процес посивіння.
• Сухі рослини коров’яку звичайного (дивини ведмежої) спалюють, збирають попіл і змішують його з милом домашнього приготування. Якщо мити голову таким засобом, то можна повністю відновити попередній колір волосся…
На островах Фіджі невеличкі шматочки свіжих кореневищ імбиру заливають медом і настоюють. Регулярне вживання таких «медв’яників» зменшує кількість сивого волосся. Імбир легко розмножується в теплиці, його можна виростити в кімнаті — тому цей засіб доступний і нам, а, отже, варто спробувати.
• Взяти шкаралупу з 20 волоських горіхів, варити 15 хвилин в 0,3 л води, змішати з хною, нанести суміш на волосся і тримати 3-4 години, а то і всю ніч, щоб отримати темніший колір волосся.
4. Можна обійтися без хни і басми, якщо взяти пакетик разового чаю і 5-10 листків волоського горіха і варити 10 хвилин в 1 л води; коли охолоне, процідити. Вечорами розчісувати волосся гребінцем, змоченим у цьому відварі.
• Впродовж 2-3 тижнів їсти паростки пшениці (1-2 столові ложки на день), після цього сивина починає зникати. Крім того, поліпшується зір і стан крові.
• Взяти 50 г суміші листків і коренів кропиви, залити 0,5 л води і 0,5 л оцту, кип’ятити 30 хвилин. Коли охолоне, процідити і втирати у волосся щодня увечері впродовж кількох тижнів. Потрібно також пити відвар трави і коренів кропиви (без оцту) по одній столовій ложці вранці та ввечері.