ХРИСТИЯНСЬКА ПІЦЕРІЯ

На одному з будинків на вулиці Володимира Великого у Львові можна побачити вивіску «Християнська піцерія». А поруч плакат — «Ісус любить вас!»
На перший погляд, приміщення схоже на інші. Є тут офіціанти, повсюди столики, працює кухня. На вітрині немає лише спиртних напоїв і збоку вивіска «Курити заборонено».
Однак, придивившись, помічаєш, що на кожному столику лежать «Новий Завіт», релігійні молодіжні журнали, брошури. Стіни обвішані плакатами. В залі лунають сучасні пісні про Бога.
Власниця піцерії Людмила Магеровська відкрила її два роки тому. Спочатку спало на гадку зробити кафе саме таким. Це мав бути традиційний розважальний заклад, де наливають спиртне. Але особисті негаразди в житті пані Магеровської змусили змінити задум. Її сім’я була на межі розлучення, жінка невдовзі й сама стала заглядати в чарку.
«Я бачила повно клубів та розважальних закладів, де люди спиваються і не хотіла, щоб і мій був таким. Щастя не прийде, коли бізнес розвивається на людському горі, — розповідає пані Людмила.
— Пам’ятаю, я пішла до церкви і довго молилася. Так і прийшло мені на думку відкрити християнську піцерію».
Час від часу тут влаштовують благодійні акції, сюди приходять діти-сироти, бідняки. Тоді куховари випікають піцу й безплатно всіх пригощають. А ще в кафе можна відсвяткувати день народження, свято. Але за однієї умови: без спиртних напоїв і в супроводі християнської музики. В іншому разі замовлення просто не приймуть.
Християнська піцерія має популярність, тут людно, їжа смачна і помірні ціни. А читати чи не читати «Новий Завіт» — це хто як забажає.

Наталя ПІДЛОЖЕВИЧ
Львів