ШПИГУН РАБИНОВИЧА ДАЄ СВІДЧЕННЯ

Раніше ми писали про те, що 22 травня УБОЗ Києва затримав двічі засудженого громадянина, який стверджував, що йому відомі імена виконавців і замовників побиття президента МАУП Георгія Щокіна в жовтні 2004 року. Також він заявляв, що його заслали в МАУП для оперативного збору інформації й організації замахів на керівників МАУП. Усе це виглядало неправдоподібно, однак все ж було порушено кримінальну справу за статтею «вимагання». «Шпигуна» заарештовано під час отримання ним грошей. Нині він дає дуже цікаві свідчення.
Довідка: 10 жовтня 2004 року об 11:00 на президента Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгія Щокіна біля його будинку напали четверо невідомих і побили бейсбольними битами. Нападники втекли. Сам Георгій Щокін пов’язує цей напад зі своєю книжкою «За кого ж голосувати? Спроба відвертої відповіді», що вийшла у світ незадовго до нападу. У цій книжці Щокін аналізує ситуацію з президентськими виборами, гостро критикує дії Кучми, Медведчука, Суркіса, Табачника, Рабиновича, Пінчука, Звягільського та інших представників організованого єврейства.
22 травня 2006 року УБОЗ Києва затримав Дмитра К., який стверджував, що знає, хто замовив замах на Щокіна. За словами К., виконавцями керував начальник Служби безпеки Видавничого дому «Столичные новости», що належить Вадимові Рабиновичу. Після затримання Дмитра К. у готелі «Козачий» співробітники УБОЗу передали затриманого в руки колег з Шевченківського РУВС. Прокурор дав санкцію на арешт і порушив кримінальну справу за статтею «вимагання». Заарештований виявився міцним горішком, у зв’язку з чим 30-річна жінка-слідчий Шевченківського РУВС відмовилася вести цю справу.
У показаннях слідству К. підтверджує свої зв’язки з начальником Служби безпеки ВД «Столичные новости» Ігнатенком, а також з офіцерами Печерського РУВС Липком та Жариковим... Ті, в свою чергу, змушені визнати, що знайомі з К. і що їхній колишній колега — начальник Служби безпеки ВД — у їхній присутності давав тому завдання зібрати і сфальсифікувати матеріали проти МАУП. Нині згадані керівники Печерського РУВС посипають голову попелом і стверджують, що не підозрювали, який він негідник, цей Дмитро К.!
А тим часом за їхньої безпосередньої участі ставилися чіткі завдання «шпигуну» Рабиновича: увійти в довіру і вкоренитися в структуру МАУП; зробити телефонні закладки керівникам Академії; завербувати співробітника бухгалтерії і отримати через нього дані про рух фінансів МАУП. Також необхідно було з’ясувати, чи є зв’язок керівництва МАУП зі скинхедами. Якщо такого зв’язку не виявиться, потрібно було сфабрикувати докази його існування. І головне: потрібно було організувати замах на президента Академії Георгія Щокіна та його сина Ростислава Щокіна. Зібрані докази всього, що розповів заарештований у бесідах зі співробітниками МАУП, — справа часу і професіоналізму слідчих. Однак вже нині відомо досить багато. Так, співробітники УБОЗу після звернення керівництва МАУП із заявою про вимагання грошей Дмитром К. записали численні розповіді останнього про те, ким і як було організовано замах на Георгія Щокіна, а також про те, як буде організовано новий замах. Зокрема 5 червня К. пообіцяв звести працівників МАУП з посередником між начальником Служби безпеки ВД «Столичные новости» Ігнатенком і особами, які 2004 року напали на Георгія Щокіна. Посередник мав прибути до Києва з Криму. Однак ця зустріч не відбулася через рішення УБОЗу затримати Дмитра К.
Під час слідства відкрилися нові подробиці. Зокрема стало відомо, що саме обіцяли К. замовники у разі виконання «спецоперації» проти МАУП. Його гонорар мав становити 3000 доларів плюс сприяння в отриманні ізраїльської візи для переїзду в Ізраїль на постійне місце проживання. Справа в тому, що мати К. уже встигла емігрувати на історичну батьківщину, а синок через дві судимості не міг отримати дозволу від Ізраїлю на в’їзд. Вадим Рабинович обіцяв допомогти.
Це один бік правди. Через кілька днів після появи інформації про затримку К. у пресі «скривджена сторона» практично підтвердила ці факти, доповнивши їх, як це робиться у ВД «Столичные новости», сенсаційними подробицями. Нібито до свого візиту Дмитро К. («Столичные новости» чомусь називають його Сергієм К.) дві години спілкувався зі співробітниками ВД, а його розмову записано на плівку. В опублікованих фрагментах цієї розмови підтверджується факт, що мати «шпигуна» емігрувала, а він не може цього зробити: «... мати емігрувала, а я виїхати не можу — під слідством... Свого часу нічого не довели, підвели під амністію. Статті 209, 369 — хабар і відмивання грошей через банківські рахунки...» Крім того, «СН» натякають, буцімто представники МАУП, зі слів К., були причетні до нападу на Володимира Кацмана.
Довідка: 8 квітня 2006 року близько 20.15 у під’їзді будинку по вулиці Мечникова двоє невідомих напали на головного редактора ВД «Столичные новости» Володимира Кацмана, коли той підходив до своєї квартири. Кацман потрапив до нейрохірургії з черепно-мозковою травмою і пошкодженими зв’язками руки. Кілька років тому квартиру Кацмана обкрадали двічі протягом тижня. Жодний злочин не розкрито.
За свідченням «Столичных новостей», які записали на диктофон зізнання К., його нібито здали в руки міліції. Ми навели довідки: жодної інформації про передачу з рук співробітників ВД «Столичные новости» у руки міліції такого важливого чи то свідка, чи то співучасника злочину немає. Однак здавалося б, «Столичные новости», які оголосили чималу винагороду за інформацію про нападників на керівника ВД Володимира Кацмана, як ніхто мають бути зацікавлені в тому, щоб показання такого цінного джерела було зафіксовано в матеріалах справи.
В свою чергу, МАУП зробила усе, щоб «шпигун», який вийшов на них, видав інформацію про замовників слідству. Таким чином, заяви і дії керівництва ВД «Столичные новости» якось не збігаються. А тому нам важко щось говорити про їхню правдивість. Керівництво МАУП зі свого боку вже підтвердило незгоду з викладеним у «Столичных новостях» шляхом передачі позову до суду...
Автор зв’язався з одним зі співробітників міліції, який бувпричетний до розслідування справи здирника К. на початковому етапі. Цей офіцер, якого автор знає не один рік і якого не може підозрювати в нещирості, вважає, що йдеться про класичного шахрая-здирника. Після затримки К. симулював напади, потрапивши до лікарні, кричав, що його били УБОЗівці. Мій співрозмовник охарактеризував К. як вкрай мерзенного типа з виразними ознаками психічного захворювання, що загострилося через весняний авітаміноз (тобто персонаж дуже схожий із самим Рабиновичем — і за походженням, і за психічними розладами).
Однак у цьому «хеппі-енді» є одне «але». Якщо «Столичные новости» нібито здали шахрая міліції, а той насправді продовжував відвідувати МАУП, то останні чітко передали його в руки УБОЗу, а незабаром прокурор дав санкцію на арешт (без належних підстав це неможливо), порушено кримінальну справу. Не зрозуміло також, звідки К. знає співробітників Печерського РУВС і чому ті зводили його з начальником Служби безпеки «Столичных новостей». І якщо з самого початку було порушено справу за статтею «шахрайство», то невдовзі його перекваліфікували на «вимагання». А останню кваліфікацію дій арештованого треба розуміти так, що той нічого не вигадував під час спілкування з представниками МАУП, а просто хотів продати цінну інформацію про здійснений злочин, що, власне, кваліфікується як «вимагання».
І за великим рахунком не важливо, хто такий Дмитро К. — шахрай-невдаха чи дійсно агент, який не встиг вкоренитися в структуру МАУП. Хоч би ким він себе видавав, керівництво ВД «Столичные новости» не подавало заяви в міліцію, як зазвичай чинять у таких випадках законослухняні громадяни, особливо коли йдеться про такий тяжкий злочин, як замах на життя. Понад те, К. одержував гроші за погоджене із замовником стеження і несанкціоноване знімання інформації. І в цьому світлі організація, очолювана Рабиновичем є аж ніяк не жертвою винахідливого шахрая, а радше співучасником його злочину. Утім, невдовзі слідчі органи викликатимуть для допитів усіх фігурантів у справі, зокрема Вадима Рабиновича. І ми сподіваємося, встановлять правду.

За матеріалами інтернет-сайту «ТЕМА»