МАЙСТЕРНІСТЬ Є. ЧИ ВИСТАЧИТЬ ЗАВЗЯТТЯ?

Завтра розпочинається фінальний турнір вісімнадцятого чемпіонату світу з футболу. Господарі турніру, збірна Німеччини, у матчі-відкритті зіграє зі знайомою українським вболівальникам командою Коста-Ріки, яку нещодавно наші перемогли у Києві 4:0. Збірна ж України розпочне свій турнірний шлях 14-го червня матчем зі значно маститішим суперником — Іспанією. Як награвання складу, ігрових зв’язків та ланок на цей важливий поєдинок під час тренувального збору у Швейцарії було проведено товариський матч зі збірною Італії — не менш потужної, ніж Іспанія і досить схожій за рівнем та манерою гри. Ця зустріч завершилася нульовою нічиєю.
Загалом, якщо можна товариські матчі вважати за модель стратегії на груповий турнір, то подібний розклад — нічия проти європейського гранда і перемоги над слабшими — видається ефективним з точки зору виходу до наступної стадії фінального турніру. Інша річ — чи вдасться підопічним Олега Блохіна повторити подібне до товариських зустрічей у відповідальних офіційних матчах.
Зрозуміло, у контрольних іграх напередодні офіційного старту ні українці, ні італійці не ставили за головну мету результат. З перебігу гри можна зробити висновок, що наші футболісти здатні на рівні протистояти іменитим командам. І принагідно чинити тиск на ворота суперників. Принаймні, у згаданому товариському матчі українці виявлялися спроможними довго контролювати м’яч, примушуючи ганятися за ним італійців. При цьому бракувало ефективності при завершенні атак. Це, власне, й не дивно за відсутності турнірної мотивації та Андрія Шевченка у складі команди.
Водночас, були очевидні огріхи в обороні, які італійці не використали через вдалу гру Олександра Шовковського та власну неточність. Зрозуміло, самовідданість — риса не притаманна для товариських зустрічей. А от позиційні прорахунки оборонців… Їх можна пояснювати прикрою несподіваною травмою Сергія Федорова та відсутністю гравців, які на той час були задіяні у молодіжній збірній. Проте в офіційних матчах суперники не робитимуть ніяких скидок на об’єктивні причини. Навпаки, прагнутимуть отримати максимальну користь від кожного прорахунку чи неузгодженості в діях оборонної ланки.
У будь-якому разі все це гра витримки, нервів і психологічного настрою команди загалом та кожного гравця, що вийде на поле, зокрема. Відтак, тішать схвальні висловлювання гравців української збірної про мікроклімат у команді. Будемо надіятися, що з кожним матчем на полях Німеччини він тільки покращуватиметься.
Олександр НАКАЗНЕНКО

Товариський матч
Україна — Італія — 0:0
Україна: Шовковський, Єзерський, Русол, Ващук, Несмачний, Гусін (Свідерський, 90+3), Тимощук (Шелаєв, 88), Калиниченко (Білик, 55), Ротань (Назаренко, 73), Воронін, Воробей.