КУЛЬТ ЕСТЕР В УКРАЇНІ?

        Отже, гадаю, нам цікаво з’ясувати традицію вшанування жидівської героїні Естер, на честь якої в Україні проводяться конкурси краси.

        Між 465 і 424 роком до нашої ери, коли царював недолугий представник династії Ахеменідів Артаксеркс, керівник перського уряду Аман доповідає перському цареві Артаксерксу про негідну поведінку жидів у перській імперії і про необхідність покарання цих паразитів, серед яких є і Мордехай, двоюрідний брат царської наложниці Естер (Есфір).
        На той час, коли вже був розроблений план з наведення порядку в Персії, Мордехай підсовує в постіль царю Артаксерксу свою вихованку Естер разом з ідеєю змінити намір царя щодо жидів. Через сексуальну діяльність своєї родички Естер Мордехаю вдається переконати царя покарати не жидів, а навпаки, царевого урядовця Амана, якого й було повішено разом з його десятьма синами. (Біблія, книга Естер, 7; 10.)
        Мордехай тим часом стає головним радником царя Артаксеркса (Біблія, книга Естер, 6; 1-14), щось на зразок головного радника Президента Ющенка Олександра Пасхавера.
        В результаті старань Естер у царському ліжку і старань Мордехая в царських кулуарах жидам вдалось знищити, крім урядовця Амана та його синів, ще й стратегічно важливий гарнізон кількістю 500 чоловік у перському столичному місті Сузи та 75000 представників корінного населення персів. (Біблія, книга Естер, 9; 6-16).
        Припускаю, що водночас жиди досягли впливу на владу у грецькій Спарті. Отож жидівка Естер і її брат-сутенер-авантюрист Мордехай своїми діями прискорили поразку персів у їхній епохальній війні з греками.
        На знак пам’яті про перемогу над ворогами (дарма що ці вороги були представниками корінного населення країни) жиди встановили щорічне весняне веселе свято Пурим з випивкою і оргіями.
        Оскільки жидівський календар має прив’язку до місяця, то й календарні дати, а з ними й святкові дні є рухомими відносно минулорічних дат. Свято ж Пурим припадає здебільшого на перші числа місяця березня. Біблія, (книга Естер, 9; 19-21) узаконює це свято на 14-й день місяця адара за жидівським календарем, що відповідає 6-му дню місяця березня українського календаря. Відхилення Пурима від дати 14 адара бувають з причин чисто жидівських: суботніх років і високосних з тринадцятьма жидівськими місяцями. В Ізраїлі навіть існує легенда про суботню ріку, яка шість днів на тиждень тече, а на сьомий зупиняється. Існують правила переносу Пурима, якщо він випадає на понеділок або суботу.

м. Біла Церква