«ОПТИМІСТИЧНА ТРАГЕДІЯ» ГІРНИКІВ У ФРАНЦІЇ

        Головне, не повторити тих помилок, передовсім у лінії захисту, яких донеччани припустилися у першому матчі. З перших хвилин зустрічі на полі суперника «Шахтар» почувався розкуто, наче вдома, створюючи загрози для воріт господарів. Власне, як і має діяти чемпіон України. Тільки з тією поправкою, що ігрова активність повинна знаходити відображення в рахунку на табло. Проте тривалий час глядачі спостерігали протилежну картину. Чимала активність донеччан у нападі не знаходила матеріалізації. Натомість провалами їхньої оборони ефективно користалися французи. Три м’ячі у ворота «Шахтаря» — насамперед наслідок невдалих дій захисту гірників. Лише в епізоді, що призвів до другого голу, їхню провину  можна розділити навпіл з дебютантом «Шахтаря» воротарем Богданом Шустом. 
        Загалом, за таких обставин, коли у ворота гірників влітає другий чи третій «сухий» м’яч, команда часто знічується й виявляється неспроможною на якусь ефективну протидію. Добре, у Франції все було навпаки. За кілька хвилин до фінального свистка, коли здалося, що донеччани вже за підсумком першого матчу можуть розпрощатися з мріями на подальші виступи у Кубку УЄФА, вони швидко обернули ситуацію на свою користь. Виявилося, оборона «Ліля» під тиском теж дає збої, стає безпорадною. Цим і скористалися особливо настирливі Брандао та Маріка, забивши два голи, що додали оптимізму перед повторною зустріччю. 
        «Гравці «Шахтаря» дуже сильні, а ми в деяких фазах зустрічі зіграли не так, як необхідно, — сказав після гри наставник «Ліля» Клод Пюель. — Забиті голи додали команді впевненості, наші гравці відчули себе вільними, але наприкінці гри їм не вистачило концентрації. Результатом я не вдоволений. Ми пересвідчилися —  «Шахтар» класна команда. Тому чітко усвідомлюємо, що нас очікує в Донецьку. Ми намагатимемося бути готовими до цього».
Мирча Луческу, головний тренер «Шахтаря»:
—  Всевишній був на нашій стороні, допомігши нам наприкінці гри. Це був наш перший офіційний матч у цьому році, й більшість футболістів ще не переключилися із тренувальних ігор… Думаю, що певну роль у цьому зіграла перемога на турнірі «Першого каналу» у Тель-Авіві. Взагалі, у підготовчий період я волію не вигравати турніри. В особі «Ліля» ми зіштовхнулися з агресивною командою, до чого бразильські гравці «Шахтаря» не були готові… Не можна порівнювати товариські ігри і офіційну гру на Кубок УЄФА. Ми одержали важливий урок,  проаналізуємо гру, наші помилки й зробимо висновки… У Донецьку ми будемо зобов’язані забивати. Якщо зіграємо так, як в останні хвилини першої гри, тоді в нас з’являться шанси на загальний успіх. 


Олександр НАКАЗНЕНКО
Фото з офіційного сайту
ФК «Шахтар»

Кубок УЄФА, 1/16 фіналу, перший матч

«Ліль» (Франція) —  «Шахтар» (Донецьк, Україна) —  3:2
Голи: Фоверг (19), Дерні (48), Одемвінджі (78) —  Брандау (88), Маріка (89).
«Шахтар»: Шуст, Срна, Чигринський, Рац, Дуляй (Маріка, 69), Левандовський (Тимощук, 60), Матузалем, Фернандиньо, Елано (Жадсон, 75), Брандау, Хюбшман.