ПРИКРЕ ЗАМОВЧУВАННЯ

6 лютого нинішнього року виповнилося десять років діяльності «Української Антарктиди», народженої та здобутої винятково ентузіазмом кількох справжніх патріотів, які хоч і діяли кожен сам по собі, проте їх об’єднувала та надихала велика любов до України.

        З 14 науково-дослідних станцій СРСР в Антарктиді третину фінансово й кадрово цілком обслуговувала Радянська Україна. Проте виділити вже оплачену хоч би одну наукову установу московські урядовці-українофоби відмовились. Однак на противагу недружньому прояву БОГ послав нам цивілізований, надзвичайно доброзичливий британський жест — Лондон великодушно подарував Україні найпершу на шостому континенті науково-дослідну станцію «Фарадей».
        Та щоб не допустити Україну в Антарктиду, чилійська спецслужба виділила майже 100 тисяч доларів США на хабар тому, хто вчинить будь-яку перешкоду, включаючи й потоплення української делегації полярників у штормовій протоці Дрейка, аби тільки науковці не добралися вчасно (до 7 лютого 1996 року) на британську станцію «Фарадей». Запізнення хоч на добу прийняти науково-дослідну установу означало цілковиту втрату нагоди Україні стати антарктичною державою.
        Задум недругів України провалився з тріском. Криголам Збройних сил Аргентини «Адмірал Ірісар» доставив українських полярників на станцію «Фарадей» 6 лютого 1996 року — на добу раніше встановленого терміну. Того ж дня на шостому континенті замайорів жовто-блакитний стяг, а колишня британська станція отримала назву «Академік Вернадський». У нас мало знають, як це було. Нині треба розповісти про все детально, показати ганебну роль Росії. І, нарешті, подякувати українським та аргентинським ентузіастам, завдяки яким Україна стала антарктичною державою.