ПОРАДИ

НЕ ВСІМ ХРІН КОРИСНИЙ, ЗВІРОБІЙ ЛІКУЄ АСТЕНІЮ, А ЛИМОН ЗНІМАЄ СУДОМИ _x000D_

НЕ ВСІМ ХРІН КОРИСНИЙ

        Кажуть, що хрін має бути обов’язковим на столі — як хліб. Власне, у давні часи так і було. Хрін, проте, стояв не лише на столі, а й плавав у відрі, з якого пили воду. Це неспроста. Люди, особливо похилого віку, які пили цю воду, відчували легкість у ногах, кінцівки не боліли. Виявляється, що речовини, які містяться в хроні, сприяють розсмоктуванню солей, лікують ревматизм.
        Соком з хрону можна вилікувати й гнійний отит, якщо закапувати його у вухо по 1-2 краплі. Цим же соком, розбавленим водою, дуже добре полоскати рот при зубних болях й ангіні, стоматитах і фарингітах, а також щоб продезинфікувати й освіжити ротову порожнину.
        Допомагає хрін і при грипі групи А — вживають по чайній ложці тричі на день.
        При радикулітах, м’язових болях у спині й попереку, сильних болях у суглобах користуються натертим хроном для розтирання, проте тримати довго ту лікувальну пов’язку не можна — аби не обпектися.
        А ще хрін потрібен тим, у кого погано перетравлюється білкова їжа — яйця, м’ясо. Він допомагає вивести холестерин з судин і таким чином запобігає склерозу.
        В книжках з фітотерапії пишуть про хрін як ліки, що сприяють кровообігу, розширенню судин нирок, селезінки, лімфатичних залоз.
        Проте хрін не всім корисний. У зв’язку з тим, що при його подрібненні утворюється гірчична олія, лікарі не радять вживати цей корінь хворим з ентеритами та колітами. Він подразнює не тільки слизову оболонку шлунка, а й епітелій нирок.
        А ще в народі давно помітили: хрін здорову печінку лікує, а хвору — дратує.
Як же треба вживати хрін, аби не зашкодити собі? Насамперед потрібно прислухатися до своїх відчуттів, не силувати організм. Аби не викликати небажаних явищ, потрібно вживати не більше чайної ложки з їжею.


ЗВІРОБІЙ ЛІКУЄ АСТЕНІЮ

        3 ст. ложки подрібненої трави звіробою залити склянкою окропу, настоювати 2 години. Пити по 1/3 склянки тричі на день після їжі. Так знімають нервове напруження.
        Допомагає ця трава й при астенії. Для цього 1 ст. ложку сухої подрібненої трави заливають склянкою крутого окропу, настоюють 40-45 хвилин, проціджують. П’ють по 1/3 склянки тричі на день за 30 хвилин до їди.


ЛИМОН ЗНІМАЄ СУДОМИ

        При судомах ніг рекомендується щодня вранці та ввечері змащувати ступні соком свіжого лимона. Після цього не ходити й нічого не надягати на ноги, поки сік не висохне. Лікування має тривати впродовж двох тижнів.