З КИМ ПОВ’ЯЗАТИ СВОЮ ДОЛЮ

Восени наш народ завжди святкував весілля. Чудова то подія, нічого не скажеш. Саме з весілля для когось починається щаслива пора сімейного життя, для когось, навпаки, починається страшне випробування зі сварками, взаємними образами, бо подружня пара виявилася не зовсім підходящою або зовсім не підходящою.

Як не допустити помилки й не справляти весілля з тим, хто з часом зруйнує тобі здоров’я, затьмарить світ? Російський психолог Володимир Миронов з цього приводу дає дівчатам поради, як зрозуміти, з ким тебе зводить доля.
«…Багато хто з дівчат, зустрічаючись з хлопцем, – пише В. Миронов в своїй книжці «Секрети здоров’я і сім’ї», – зазвичай люблять поговорити й не дуже уважно слухають, що їм розповідає мужчина. Але з його сповідей можна зробити цілком визначений висновок – підходить він тобі в супутники життя чи ні. Даремно деякі дівчата самовпевнено кажуть: «Він мене так любить, що мені вдасться його перевиховати». Запевняю, цього не трапиться.
Отож рекомендую на побаченнях з хлопцем слухати не лише те, про що він говорить, але й аналізувати те, що лишається начебто поміж рядків. До речі, саме те, невисловлене вголос, часом може дати ключ до взаєморозуміння. Тому будьте уважні.
ТИП І. Так, ваш хлопець починає згадувати раннє дитинство. Батько й мати намагалися за нього вирішувати проблеми, «давили» на сина. Звісно, це його дуже дратувало, декілька разів навіть були великі сварки.
Навіщо він це все вам розповідає? Навряд чи хоче хлопець, щоб у дівчини склалася погана думка про його сім’ю.
Батьки тут зовсім ні до чого. Просто цей чоловік вміє боротися за свою самостійність і особисту свободу. Як би ніжно не ставився він до дівчини, в цьому разі їй варто знати, що її попереджають, що в душі її майбутнього обранця є певна заповідна зона, куди краще не відчиняти «двері».
ТИП ІІ. В його розмовах червоною ниткою проходить ідея: «все життя – боротьба». Він із захватом розповідає про свої перемоги в єдиноборстві з іншими чоловіками. Іноді дівчині здається, що її друг любить хвалитися. Однак не варто поспішати з висновками. Можливо, ти його рідко хвалиш, і він потребує твоєї підтримки? Інший постійно повертається до одного й того ж епізоду. Дівчину починає це дратувати. Проте це не зовсім так. Постарайтеся зрозуміти, що мучить його в тій давній історії, вислухайте, задайте питання. Його вимушена відвертість допоможе вам краще зрозуміти одне одного.
Тип ІІІ. Якщо ж він яскраво описує апофеоз перемоги, але неохоче розповідає про ситуацію, що їй передувала, очевидно, йому притаманне марнославство. Тут раджу дівчатам бути особливо уважними. Чоловіки цього типу мусять жінку завойовувати. Швидка «здача фортеці на милість переможця» може охолодити завойовника, і саме тому стосунки можуть розклеїтися.
ТИП IV. Юнак розповідає дівчині історії своїх численних захоплень. При цьому зазначає, що всі юні красуні були без пам’яті в нього закохані.
Чи хочеться таке слухати закоханій в нього дівчині? Та все ж варто послухати. І не треба обурюватися. Зазвичай, хлопець вигадує. Але й тут є якийсь відсоток правди, швидше за все, таким чином юнак прагне «підняти свій рейтинг». До того ж, всі його історії дуже схожі, аж нудно. Тому варто допустити, що цьому хлопцеві ще ніколи не вдавалося вибудувати довірливі й ніжні стосунки з жінкою. Але він прагне цього. А скептицизм його насправді показний, а розповіді про астрономічно велику кількість чоловічих перемог свідчать про страх розчаруватися. Зауважте, юнак такого типу буде по багато разів примушувати свою обраницю розповідати про недавню зустріч, скажімо, з подругою дитинства, щоразу звертаючи увагу на деталі.
Це – ревнивець? Так. Але він не бажає прямо висловлювати свої підозри – цьому заважає його надмірне самолюбство. Одначе, якщо дівчина створить сім’ю з таким хлопцем, їй доведеться весь час бути наготові. А в один прекрасний день вона може виявити, що в його житті є й інші жінки…
Замість післямови. Ви запитаєте: «А чи гарні люди хоч зрідка зустрічаються серед чоловіків?» Безумовно, їх більшість. Але, погодьтеся, краще на початку стосунків зрозуміти того, з ким збираєшся будувати життя.
Насамкінець ще про один тип чоловіка. Назвемо його умовно: «вдячний». Якщо дівчині доведеться почути від свого коханого добрі слова на адресу того, кому він зобов’язаний, скажімо, просуванням по службі чи іншими успіхами, то можна сказати: їй пощастило. На таку безкорисність здатні люди, сильні духом, впевнені в собі. Вони не будуть ревнувати до успіхів своєї половини, не будуть вперто відстоювати свою перевагу».