«ВІДМИВАННЯ РЕПУТАЦІЇ» У ДОНЕЦЬКУ

Після розгрому в першому турі групового турніру Ліги чемпіонів у Римі від місцевої «Роми» донецькому «Шахтарю» необхідно було «відмивати репутацію» у домашній зустрічі з грецьким «Олімпіакосом».

Турнірні очки підопічним Мирчі Луческу також були б не зайвими, враховуючи задеклароване перед початком групових змагань завдання виходу до наступної стадії цього престижного турніру. Щоправда, після «прочухана» від римлян почали частіше говорити про шанси посісти третє місце, які дадуть право наступного року виступати у Кубку УЄФА.
Саме «Шахтар» з «Олімпіакосом» фактично і є головними претендентами на «почесне третє місце». Перемога когось із цих команд у Донецьку значно збільшувала шанси того, кому вдалося б її досягнути. Проте у гірників була нагальніша потреба вигравати, оскільки вони виступали на своєму полі. Наставник  «Олімпіакоса» Тронд Солльєд ще до гри назвав нічию сприятливим результатом. Це зрозуміло, зважаючи на перспективу зустрічі цих команд у п’ятому турі в Греції.
Тож донеччани відразу заходилися атакувати, греки ж грали здебільшого від оборони. А в підсумку нічия. Тепер можна розповідати про втрачені моменти, перейматися голом Кастільо з допомогою руки й намагатися виправдати цим за великим рахунком не сприятливий результат. Проте варто шукати причину втраченої перемоги у своїх діях. Наступальні потуги «Шахтаря» ознаменувалися неточністю при завершенні атак й дедалі перетворювалися на навали.
Настирливості й бойового духу гірникам вистачало тільки на те, аби зрівнювати рахунок по ходу зустрічі (не знаючи турнірних розкладів, можна було подумати, що їм цієї нічиї не вистачає для перемоги в груповому турнірі). Звісно, добре, що спромоглися на це, причому двічі протягом матчу. Але на більше завзяття не вистачило. Склалося враження, що домашня нічия з далеко не фаворитом групи – межа можливостей теперішньої команди Мирчі Луческу. А попереду дві надскладні зустрічі з лідером і фаворитом групи – іспанською «Валенсією».
Олександр НАКАЗНЕНКО

Ліга чемпіонів.
2 тур. Група «D»
«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Олімпіакос» (Пірей, Греція) – 2:2
Голи: Матузалем (34), Маріка (70) – Константіну (24), Кастільо (68).
«Шахтар»: Шуст, Срна, Левандовський, Хюбшман, Рац, Тимощук, Матузалем, Фернандиньо, Елано (Жадсон, 77), Брандау (Воробей, 76), Маріка (Агахова, 89).
«Валенсія» – «Рома» – 2:1