ПЕРЕРОЗПОДІЛ РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ПІД ВИГЛЯДОМ БОРОТЬБИ ЗА ЯКІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ

З ініціативи Міжрегіональної Академії управління персоналом в УНІАН відбулась прес-конференція на тему «Боротьба за якість української освіти чи перерозподіл ринку освітніх послуг?»

Безпосереднім приводом її проведення стали нещодавні події, пов’язані з відмовою у видачі 4655 дипломів та з прийняттям незаконного рішення Державної Акредитаційної Комісії про призупинення дії ліцензій 32 навчальних підрозділів МАУП.
Ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом та голова правління Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України Микола Головатий, перший проректор МАУП Володимир Яровой, проректор МАУП з науково-дослідної роботи Віталій Гайченко та секретар Наглядової ради МАУП Василь Короткін спробували донести до громадськості неправомірність дій з боку Міністерства освіти щодо освітянської діяльності Академії.
Проблема взаємовідносин МАУП та Міністерства освіти бере свій початок з першого дня перебування Станіслава Ніколаєнка на посаді міністра. Саме два роки тому розпочався брутальний процес цькування найбільшого недержавного навчального закладу України з політичним забарвленням.
Позицію президії Академії висловив ректор Микола Головатий: «Міністерство як державний орган влади намагається знищити МАУП як вищий навчальний заклад, де навчається 57 тисяч студентів з 30 країн світу.
Останнім часом невиправдані напади на МАУП почастішали, зокрема Міністерство в односторонньому порядку почало вимагати зміни організаційно-статутних засад Академії та перереєстрації, назвавшись приватним вищим навчальним закладом. Ми виступили категорично проти, тому що таке положення суперечить чинному законодавству». Розуміючи усю складність ситуації, міністерство активно впроваджує та вживає інші заходи в боротьбі з МАУП.
«Намагаються систематично та регулярно від двох місяців до двох років затримувати ліцензування та акредитацію навчальних підрозділів Академії. Крім того, за ініціативи високопосадовців проводились численні та упереджені перевірки діяльності МАУП. Остання з них проводилась з 9 по 18 серпня, на підставі якої 26 вересня на черговому засіданні ДАК прийняла безпрецедентне та спірне рішення позбавити ліцензії, тобто права займатися освітньою діяльністю, 32 навчальні підрозділи Академії та призупинити видачу дипломів її випускникам. Хоча найбільше в цій історії обурює те, що насправді жодної комісії з питань вивчення освітньої діяльності МАУП в більшості структурних підрозділів не було! Тому нам не відомо на яких підставах наш навчальний заклад позбавляють ліцензій.
На наше велике переконання, нині у вітчизняній системі освіти мова йде про чіткий перерозподіл ринку освітніх послуг між іншими вузами, а саме: Європейським університетом та Університетом «Україна», в лавах яких, за спільним рішенням Департаменту вищої освіти МОН та Асоціацією навчальних закладів недержавної форми власності, мають продовжити навчання студенти Академії. Хоча, згідно з чинним законодавством, студент на підставі власноруч написаної заяви має право самостійно, без тиску, обрати вуз для подальшого здобуття освіти. Крім того, вищеперелічені вузи не мають потрібного ліцензійного обсягу!
Отже, в протиправних діях Міністерства освіти ми вбачаємо акцію політичного замовлення, спрямовану на знищення Академії, що тягне за собою елементарне порушення прав студентів на отримання освіти. Тому задля  захисту власної честі і гідності, вважаємо за необхідне звернутись з судовим позовом до компетентних органів, вимагаючи видати усім випускникам Академії дипломи державного зразка та усунути з посади міністра освіти  некомпетентного та скомпрометованого пана Ніколаєнка».
Серед претензій, які має Академія до Міністерства освіти, є видача дипломів випускникам, припинення затримки акредитації та ліцензування структурних підрозділів Академії, усунення з посади міністра освіти України Станіслава Ніколаєнка.
Олег ІВАНЮК