У ПЕРШІЙ СОТНІ БАГАТІЇВ ЄВРОПИ П’ЯТНАДЦЯТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНИ

Польський часопис «Впрост» опублікував рейтинг 100 найбагатших людей 20 країн Центрально-Східної Європи.

До «золотої сотні» увійшло 15 вихідців з України, причому 8 з них потрапили до щорічного рейтингу вперше.
Як пише журнал, статки 100 найбагатших людей регіону за рейтингом журналу становлять 257 млрд. 500 млн. доларів, що на 74 відсотки більше, ніж статки найбагатших людей за рейтингом минулого року.
Третій рік поспіль рейтинг очо
лює представник Росії Роман АБРАМОВИЧ з 19,5 млрд. доларів, що на 4,5 млрд. більше, ніж він мав торік.
Дебютантом цьогорічного рейтингу є Сулейман КЕРІМОВ — співвласник компанії «Нафта Москви» і депутат Російської Держдуми, причому він з’явився одразу на десятій позиції з 8 млрд. доларів. Як пише «Впрост», найбагатшим неодруженим у посткомуністичній Європі є 41-річний росіянин Михайло ПРОХОРОВ, який посідає восьме місце з 11,5 млрд. доларів. Росіяни домінують в рейтингу і займають всі перші 10 місць.
Народний депутат від Партії регіонів Ринат АХМЕТОВ посів одинадцяту сходинку в рейтингу найзаможніших людей Центральної та Східної Європи. За версією польського часопису, він має статок 7,2 млрд. доларів. Бізнесмен Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ з 6,3 млрд. доларів посів 13-те місце в рейтингу. Далі йде зять екс-президента України Леоніда КУЧМИ Віктор ПІНЧУК із 3,5 млрд. доларів.
За інформацією журналу, вперше до «золотої сотні» цього року увійшли Дмитро ФІРТАШ (27-ме місце), Едуард ШИФРІН (33), Володимир БОЙКО (35), Костянтин ЖЕВАГО (40), Володимир МАТВІЄНКО (45), Сергій БУРЯК (74), Василь ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ (75) і Віктор НУСЕНКІС (92).
Перший поляк Ян КУЛЬЧИК займає в рейтингу лише 41 місце з 1 млрд. 360 млн. доларів статків.
Видання нагадує про Петра ПОРОШЕНКА, який нинішнього року посідає 85-ту позицію, а торік він дебютував в рейтингу на 95-ій позиції.