АЛКОГОЛІКИ — ВОЛЬОВІ ЛЮДИ?

Цей образ хіба що можна використати для наочної агітації… Одначе більшість із тих, хто деградував до рівня алкоголіка — люди розумні, сильні, вольові.
Можливо, ви сумніваєтеся, але відвідайте платні клініки, де зцілюють від алкоголізму, і ви побачите, що всіх пацієнтів можна вважати елітою суспільства.
Парадокс полягає в тому, що саме сила волі примушує людей вживати спиртне. Якщо ви є залежним від алкоголю, то поверніться подумки в той час, коли одна частина вашого мозку просила вас: «Не пий більше, тобі вже досить», а друга благала: «Я знаю, що ти випив уже достатньо і що взавтра тобі буде погано, і знаю, що ти про це дуже пожалкуєш… Одначе випий ще трішки!» З ким в такій ситуації ви ведете полеміку?
Із цього напрошується один висновок: ваша справжня проблема не у відсутності сили волі, а
в... божевіллі. Так, воно або шизофренія — найбільш підходящі слова для опису алкоголізму. Пам’ятайте, що всі ваші неприємності випливають із вашої власної невпевненості.
А тому намагаючись кинути пити чи обмежити себе в спиртному, але не розуміючи справжніх механізмів того, що відбувається, ви стаєте схожими на роздратовану дитину, якій заборонили їсти шоколадні цукерки. Юне створіння, у якого немає волі, через декілька годин забуде свої образи і повернеться до нормального життя. Дитина з характером, навпаки, буде вимучувати батьків аж до того моменту, поки вони здадуться і видадуть їй цукерку.
Тому незаперечним є той факт, що алкоголь — це хімічна речовина, а зловживання нею — проблема психологічна. Саме тут і «закопана собака»: необхідно сказати «ні» добровільному божевіллю, котре володіє нашим розумом.
Якщо ви назавжди вирішили розпрощатися з випивкою, зробіть це прямо зараз. Відчуйте радість звільнення.
Отож візміть на озброєння наші інструкції.
1. Намагайтеся думати: «Я більше не можу вживати спиртного». Так ви відчуватимете себе позбавленим якихось життєвих благ або чогось дуже важливого. Нехай ваша душа радіє: «Це — прекрасно! Я більше не буду руйнувати й спустошувати своє життя!»
2. Дійшовши будь-якого рішення, ніколи не піддавайте його сумнівам.
3. Ніколи не намагайтеся втекти від роздумів про ваше звільнення від алкоголю. Не можна людині забороняти думати про щось.
4. Змиріться з думкою, що в перші дні у вашому тілі буде перебувати маленький монстр, що помирає від спраги. Зовсім скоро це звірятко вас залишить, тому до цього варто поставитися як до протистояння слабкому й надокучливому противнику. Правда за вами — ви переможете!
5. Не переймайтеся, якщо раптом забудете про те, що кинули пити. Якщо потягнетеся до пляшки і раптом почуєте внутрішній голос, що примушує вас випити, згадайте маленького монстра, який помирає всередині вас без алкоголю. Не дайте йому жодного шансу на перемогу. Невже це не звучить зворушливо: «Я — вільний».
6. Не терзайтеся сумнівами. Одна з проблем вольового методу полягає в тому, що ви ніяк не можете зрозуміти, вільні ви чи ні.
Насправді ті, хто долає свою пристрасть волею, не вірять, що коли-небудь стануть цілком вільними. Вони запитують себе: «Мені хочеться випити чи ні?» Сумніви руйнують досягнуте. Як же переконатися, що ви уже не залежите від алкоголю? Елементарно! Просто відчуйте себе вільним, за плечима якого — недавня тюрма. Думайте більше про майбутнє, у вас скоро з’явиться так багато часу і сил!
7. Не жалкуйте про минуле. Якщо у вас помирають близькі родичі або друзі, ви переживаєте певний період трауру. Та яким би сильним не був біль, час справно гоїть рани. Життя продовжується, хоча маленький рубець в душі все одно лишається. Люди, які намагають кинути пити завдяки силі волі, приречені на невдачу. Вони усвідомлюють, що їхнє життя без алкоголю буде кращим, але ніяк не можуть позбавитися упереджень. Вони жалкують, що не можуть пити спиртне, як решта людей. Тому достатньо їм один раз оступитися — і вони одразу повертаються до старого. А тут варто пам’ятати інше: якщо ворог помер, не варто його оплакувати!
За книжкою «Кидаю пити. Найбільш прості ефективні способи назавжди позбавитися алкогольної залежності».