СТАНЬМО НА ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ!

До нашої редакції надійшов лист інваліда війни, реабілітованого політв’язня Білоуса Василя Кузьмовича з міста Умані.

 У ньому він пише, що московські царі, від Петра Першого до Миколи Другого, палили українські бібліотеки, забирали в Росію вчену еліту України, писали укази про заборону в Україні української мови і всього українського.
Кремлівські комуністичні вожді, від Леніна до Горбачова люто ненавиділи український народ, знищували його голодоморами, розстрілами, висилками в Сибір, силою влади ґвалтували українських дітей російською мовою.
За протести проти русифікації України десятки тисяч українців Московська влада відправила за колючий дріт. В Туреччині панує турецька мова, в Румунії — румунська, у Польщі — панує польська мова. В Україні від краю до краю має панувати мова українська. Румунська, угорська, російська, німецька, польська мови — є мовами окупантів України. У 1973 році за такі письмові твердження колегія Черкаського обласного суду на два роки позбавила мене волі. На знак протесту проти русифікації України, українець Олекса Гірник спалив себе живим на могилі Тараса Шевченка. Мирні протести українців проти русифікації України Москва не сприймає.
Перший візит прем’єр-міністра Віктора Януковича у Москву закінчився обіцянкою президентові Путіну надати в Україні окупаційній російській мові статусу державної.
На знак протесту проти надання в Україні окупаційній російській мові статусу державної я оголосив голодування. Закликаю українців позбутися байдужості і громадою стати на захист української мови.
Українська мова — це душа українського народу.
Без душі тіло мертве. Шануймося! Обороняймося від російської мовної агресії!