НЕ СТАЛО ОЛЕКСАНДРА РУДЕНКА-ДЕСНЯКА

Об’єднання українців Росії, Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, реґіональна громадська організація «Українці Москви», редакція часопису «Український огляд», колектив Бібліотеки української літератури в Москві глибоко сумують з приводу непоправної втрати — 30 серпня 2006 року на сімдесят першому році життя після тяжкої хвороби відійшов у вічність Почесний голова Об’єднання українців Росії та головний редактор журналу «Український огляд» заслужений працівник культури Російської Федерації Олександр Олексійович Руденко-Десняк.

Будучи відомим журналістом, письменником-перекладачем, головним редактором журналу «Дружба народов», Олександр Руденко-Десняк наприкінці 1980-х років прийшов в український рух і зробив неоціненний вклад в розбудову перших осередків української культури у Російській Федерації спершу як редактор газет «Український кур’єр», «Український вибір», а з 1993 по 2005 рік очолюючи Об`єднання українців Росії та Федеральну національно-культурну автономію українців Росії.
Народився О.О. Руденко-Десняк 6 червня 1936 року в місті Чернігові у родині видатного українського письменника Олекси Десняка. Закінчивши факультет журналістики Московського університету, він довгі роки працював у редакціях центральних газет та телебачення, не пориваючи духовного зв’язку з рідним краєм та українською культурою, чимало роблячи для ознайомлення з нею широкого російського загалу. Він — автор монографії про М. Стельмаха «Верность герою», перекладів російською мовою творів М. Хвильового, В. Винниченка, І. Чендея, Ю. Мушкетика та інших кращих представників української письменства, численних літературно-критичних та кінознавчих статей.
Глибока ерудиція, організаторський талант, вміння працювати з людьми, відданість українській справі здобули Олександрові Олексійовичу неабиякий авторитет та повагу в українських громадах Російської  Федерації, створенню та зміцненню яких він всіляко сприяв. До його вагомого слова прислуховувалися в громадських та політичних організаціях, державних структурах України та Росії, де він також всіляко використовував свій вплив для просування програм, спрямованих на забезпечення національно-культурно потреб російського українства.
Самовіддана праця О.О. Руденка-Десняка відзначена державними нагородами Російської Федерації та України.
Вічна Вам пам’ять, дорогий наш побратиме і провіднику!
Василь Дума, Микола Баранюк, Лариса Вишневська, Ганна Гніденко, Анатолій Горобець, Євгенія Дейч, Любов Дяченко, Микола Засенко, Руслан Кадиров, Ростислав Коляда, Юрій Кононенко, Анатолій Костюк, Віталій Крикуненко, Ганна Литвин, Наталя Литвиненко-Орлова, Володимир Любченко, Віктор Манжос, Ірина Медведєва, Богдан Пиріг, Віталій Портніков, Марко Прокопович, Євген Савенко, Олександра Север’янова, Валерій Семененко, Микола Сергієнко, Вікторія Скопенко, Лариса Скрипникова, Валентина Слюсарчук, Іван Тарасюк, Віктор Тимошенко, Мирослава Філіпова, Галина Чорноба