СИЛА РУЙНУВАНЬ ТУНГУСЬКОГО МЕТЕОРИТА ДОРІВНЮВАЛА 1500 ХІРОСІМАМ

Італійські вчені досліджували стовбури дерев, що повалилися в результаті падіння Тунгуського метеорита.

Аналіз знімків томографій показав, що за ступенем дії катастрофа вікової давності була порівнянна з чорнобильською. Несподівані відкриття італійським вченим дозволила зробити медична томографія звичайного поліна.
Фахівці з університету міста Болонья (Італія) досліджували стовбури дерев з району Підкам’яної Тунгуски. Аналіз так званих рихлих і легких кілець дозволив зробити висновок, що тунгуська катастрофа за механічною і термічною дією на дерева така, як чорнобильська. Тільки у 1908 році була відсутня радіоактивна дія.
Цю версію підтверджують і російські вчені. Як випливає з офіційного висновку вченого з МДУ Євгенія Колесникова, катастрофа в районі річки Підкам’яної Тунгуски не могла мати ядерної природи. Колесников заявив, виступаючи на 5-му Міжнародному аерокосмічному конгресі, що факт неядерної природи вибуху, який майже століття тому повалив дерева тайги на площі близько двох тисяч квадратних кілометрів, можна визнати цілком доведеним.
За словами вченого, в районі вибуху відсутній радіоактивний вуглець-14, який, у свою чергу, представлений у всіх біологічних об’єктах на Землі. Слова колеги підтверджує Володимир Алексєєв, який працює в Троїцькому інституті інноваційних і термоядерних досліджень. Він також висловив точку зору, що Тунгуське космічне тіло було кометою, яка містила в собі тільки органічні речовини. «Тунгуське космічне тіло містило в собі органічні речовини, воно було кометою, яка при вході в атмосферу Землі сильно розігрілася, і органічна речовина стала інтенсивно розкладатися з виділенням вуглецю», — сказав він.
Його слова підтверджують і аналізи, зроблені на місці події. Хімічний аналіз частинок в деревині і грунті показав, що їхній склад близький до складу комети Галлея, вивчення якої велося за допомогою космічного апарата «Вега». На думку Алексеєва, «учені поки не можуть на 100 відсотків точно визначити склад метеорита». «Ясно, що був якийсь високотемпературний процес (вибух)», — підсумував він.
Тунгуський метеорит — космічне тіло, вибух якого 30 червня 1908 року викликав гігантську катастрофу в басейні річки Підкам’яна Тунгуска. Політ Тунгуського метеорита спостерігався у вигляді яскравого боліда на відстанях до 1500 кілометрів. Він супроводжувався звуковими і світловими ефектами і закінчився могутнім вибухом з подальшим суцільним повалом тайги в межиріччі Кимчі і Хушми — приток Підкам’яної Тунгуски. Вибух відбувся на висоті близько 5-10 кілометрів. За потужністю учені його оцінюють еквівалентним 15 мегатоннам тротилу або 1500 ядерних бомб — подібних до тієї, що скинули на Хіросіму.
Нині експерти налічують лише в нашій Сонячній системі понад 1100 небезпечних об’єктів, здатних узяти курс на Землю. Крім того, є ще і вірогідність входу в Сонячну систему об’єктів з відкритого космосу.
Астрономи пояснюють, що всі астероїди діляться за розмірами і ступенем небезпеки, яку вони можуть нести для Землі. Найбільші з них при зіткненні з планетою можуть викликати глобальні проблеми: загибель всього живого на Землі, зміну клімату через зміну орбіти планети або просто розкол планети на безліч дрібних шматків. «Наша мета полягає в тому, щоб виявити їх до того, як вони виявлять нас», — говорить Нік Кайзер з Гавайського астрономічного інституту.
Якщо під небезпечним метеоритом вважати об’єкт, здатний викликати глобальну катастрофу на Землі, то поки в безпосередній близькості від Землі таких метеоритів і інших космічних тіл немає. Проте якщо дещо звузити масштаби і небезпечними об’єктами вважати метеорити розміром близько 100 метрів в діаметрі, то таких об’єктів, що летять у наш бік, 103, перший з них буде поблизу нашої планети біля 2020 року.
За словами фахівців, якщо стометровий метеорит вріжеться в нашу планету, то він може повністю знищити яке-небудь велике місто і потім викликати ланцюгову реакцію у вигляді землетрусу. Астрономи заспокоюють людей, кажуть, що поки немає реально небезпечних великих астероїдів, що летять до Землі. В той же час, якщо такі об’єкти з’являться, то людство не має засобів для відвернення такого роду загроз.
Більшість таких об’єктів, по-перше, дуже міцні, і просто розбити їх, як це було показано в голлівудських фільмах, не вийде, а по-друге, летять вони з такою швидкістю, що навіть влучити в них, наприклад, ядерним зарядом, це все одно, що встрибнути в потяг, який мчить на повну швидкість.