ДЕПУТАТИ ХОЧУТЬ ПОЗБУТИСЯ ПІЛЬГ?

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко зареєструвала в парламенті ще один проект закону «Про статус народного депутата України» (щодо скасування пільг). В ньому пропонується зняти низку пільг з депутатів.

Наприклад, Тимошенко пропонує під час щорічної оплачуваної відпустки депутата відмінити виплату йому матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплати.
Також пропонується вилучити пункт про те, що у разі виходу на пенсію депутату виплачується грошова допомога в розмірі 12 місячних посадових окладів працюючого народного депутата.
Пенсія народному депутату виплачується в повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
Крім цього, пропонується вилучити пункт, яким депутату-пенсіонеру надавалося право безоплатного проїзду на території України один раз на рік (у прямому і зворотному напрямках) залізничним, водним, повітряним або автомобільним міжміським транспортом.
Чинних депутатів Тимошенко пропонує також позбавити права безоплатного проїзду на всіх видах транспорту внутрішнього сполучення та права безкоштовної парковки.
Крім цього, депутати можуть залишитися без безкоштовних путівок на санаторно-курортне лікування.
Згідно з проектом Тимошенко, депутат, незалежно від місця постійного проживання, за його бажанням має право на отримання від Верховної Ради службового житлового приміщення виключно на строк його повноважень.
Водночас з закону хочуть вилучити пункт, згідно з яким депутатам виплачувалась одноразова компенсація у розмірі вартості житла для нього та членів його сім’ї.
Під час проживання у службовому житловому приміщенні депутат має сплачувати за комунальні послуги за рахунок власних коштів.
Крім того, на думку Тимошенко, помешкання депутатів не обов’язково мають бути поблизу Верховної Ради.