ЯК КОЗА ВИЛІКУВАЛА БАБУСЮ

Цієї пори багато хто, копаючи картоплю, скаржиться на траву зірочник (моховинку, мокрець), яка густо всіяла кущі. Звісно, бур’ян прибирати потрібно, але не зайве знати, наскільки він цілющий для організму.

 Народна цілителька Наталя Земна в одній зі своїх книжок переповідає історію про бабусю, яка годувала зірочником свою козу, коли в тієї відмовили ноги. Трапилось диво: через місяць коза вибрикувала, як молоде козеня. Тоді жінка почала додавати і собі у їжу трохи цієї трави. Та ще й ванночки для ніг з неї робити. Ноги перестали боліти, і бабуся просила розповісти про це людям, тому що сама зробила це відкриття і перевірила його на практиці.
Офіційна медицина поки що не вивчила цю рослину, проте народні цілителі вказують, що зірочник не тільки поліпшує серцеву діяльність, нормалізує нервову систему, а ще й зменшує біль, зупиняє кровотечі, заживляє гнійні рани, розсмоктує пухлини різного походження. З допомогою зірочника лікують катаракту. Його соком закапують очі.
Рослина має гарний косметичний ефект: примочки з відвару допомагають зупинити висипи вугрів, заживляють гнійнички.
Та все ж зірочник найефективніша рослина для профілактики гіпертонії, захворювань печінки, жовчо- і сечокам’яної хвороб. Настоянку з неї готують так: беруть 2 столові ложки трави, заливають склянкою гарячої води, кип’ятять на водяній бані 30 хвилин. Проціджують, доводять до попереднього об’єму води і вживають по столовій ложці 4 рази на день за 30 хвилин до їжі.
Напари зірочника середнього рекомендують хворим на гіпертонію, особливо в початковій стадії. Корисні вони і при ішемічній хворобі серця, оскільки мають добрі коронаро-розширюючі властивості.