ЧЕРНОВЕЦЬКОГО УПІЙМАНО НА КОРУПЦІЇ?

Депутат фракції БЮТ Микола Томенко просить Генпрокуратуру запобігти можливому виділенню Київською міськрадою земельної ділянки 27,886 гектара по вулиці Регенераторній, 4 у Дніпровському районі Києва структурі Правекс-банку.

Про це йдеться в депутатському зверненні Томенка на ім’я генпрокурора Олександра Медведька.
У зверненні сказано, що 27 липня земельна комісія Київради попередньо схвалила проект рішення сесії Київради про передачу в оренду цієї ділянки на 15 років компанії «Вулкан-Правекс» для експлуатації й обслуговування адміністративно-виробничих споруд.
За даними Томенка, засновниками «Вулкан-Правекс» є завод «Вулкан», компанії «Комерційні системи», «Правекс-Брок», а також Правекс-банк.
При цьому останні три компанії зареєстровані за адресою Кловський узвіз, 9/2.
Томенко вважає, що, оскільки син мера Києва Леоніда Черновецького Степан є топ-менеджером Правекс-банку, а мажоритарним акціонером банку є сам мер, то вони обидва опосередковано володіють часткою «Вулкан-Правекс».
Депутат вважає, що можливе виділення земділянки цій компанії можна розцінювати як використання посадового становища посадовими особами місцевого самоврядування.
«З огляду на безпосередню причетність Київського мера Черновецького і його сина до АКБ «Правекс-банк», вважаю, що при передачі в оренду ТОВ «Вулкан-Правекс» вищевказаної земельної ділянки мають місце ознаки корупційних дій з боку Черновецького і депутатів фракції блоку Черновецького, що є членами земельної комісії Київської міськради», — сказано в зверненні.
Крім того, Томенко просить Генпрокуратуру перевірити процедуру створення «Вулкан-Правекс».
На його думку, при оформленні права на оренду землі «Вулкан-Правексу», а не заводу «Вулкан», що розташований на цій ділянці, співвласники заводу — трудовий колектив і менеджмент — втратять майно і землю, що спричинить зупинку діяльності заводу.
Акціонерами зареєстрованого у формі ВАТ Правекс-банку на 1 липня 2006 були: ТОВ «Правекс-Брок» (27,84%), зареєстрована на Кіпрі компанія Serviden Enterprises Limited (20,12%), мер Києва Леонід Черновецький, що володіє прямо 36,58% і опосередковано — 43,28% акцій банку.
Завод «Вулкан» займається ремонтом, монтажем та обслуговуванням охоронно-пожежної сигналізації.