ВИРОК КОЛИШНЬОМУ НАРДЕПУ УКРАЇНИ СКАСОВАНО

Федеральна судова палата Німеччини скасувала вирок колишньому депутату Верховної Ради України Віктору Жердицькому, якого два роки тому визнали винним у зникненні грошей, призначених для жертв нацизму в Україні.

Він відбував покарання за розкрадання двох мільйонів євро, але, відбувши дві третини терміну з 5 років позбавлення волі, торік повернувся в Україну. Справу відправили на повторний розгляд, оскільки виявили правові порушення, а також тому, що суд не зміг встановити, чи дійсно мова йшла про фіктивний кредит.
Тим часом інший резонансний суд над українським урядовцем, а саме у справі екс-прем’єра України Павла Лазаренка, у черговий раз відкладено. Засідання у штаті Каліфорнія, США, перенесено з технічних причин.
Конкретна дата слухань не призначена. Лазаренко перебуває у США з 1999 року. В Україні проти нього висунуто звинувачення у фінансових махінаціях. У США — у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переказаних на закордонні рахунки.
За словами американського адвоката Лазаренка, Деніела Ґоровіца, «сума провини», яку інкримінують Лазаренку, становить близько 5 мільйонів доларів. Він вважає, що термін вироку, який може отримати Лазаренко, не перевищить того, який він уже відбув, перебуваючи під вартою у США з 1999 по 2003 рік.