КОЛИ ВИНАГОРОДА НЕ ШУКАЄ «ГЕРОЇВ»

Виявляється, зарплати можуть затримувати не тільки «простим українцям», а й «непростим». Нещодавно в ЗМІ порушилася тема виплати обіцяних президентом ФФУ Г. Суркісом призових гравцям національної збірної України з футболу за виступ на чемпіонаті світу в Німеччині. З перерахуванням футболістам такої собі «скромненької» (бо ж могли заробити втричі більше) суми загалом 8 мільйонів доларів виникли деякі ускладнення.

Здавалося, жах! Як таке може трапитися?! До «героїв», виступами яких начебто захоплювалася вся країна, проявити небачену невдячність і, навіть, жлобство у вигляді затримки призових. Ну щось аж ніяк не в’яжеться з пишною зустріччю збірної в аеропорту, організованою структурами ФФУ та  похвальними одами у ЗМІ, в яких також відчувалася «рука режисера».
От-така от колізія, якщо поглянути збоку. Втім, коли вникнути у суть питання, то все це видається закономірним. Бо ж насправді виступ збірної України на недавньому чемпіонаті світу в Німеччині успішних ніхто не вважає. Близькі до штабу збірної джерела стверджують, що керівництво ФФУ, а особливо Суркіс, «не для преси» дають зовсім іншу оцінку бойовитості й самовіддачі українських збірників на полях Німеччини. Відтак, ці маніпуляції навколо обіцяної грошової винагороди є логічним наслідком такої оцінки і ставлення до гравців збірної загалом. Й самі футболісти з цього приводу не обурюються — бо ж знають, чого реально вартий їхній виступ на чемпіонаті світу. Хоч для широкого загалу через підконтрольні ЗМІ й було роздмухано велику «помпу».
Зрозуміло, у будь-якому разі, попри оцінку виступів і ставлення до збірників, кого б то не було — обіцяне вони повинні отримати вчасно. У цьому плані у мене заперечень немає. Проте й виступати на захист футболістів з цього приводу не виникає бажання. Принципово — як вони для вболівальників «старалися» (особливо в зустрічах проти іспанців та італійців), так і вболівальникам байдужі особисті проблеми футболістів. Якщо їм на футбольному полі забракло вольових якостей і переможного духу, то нехай тепер самі наберуться сміливості витребувати у Суркіса обіцяне.
Олександр НАКАЗНЕНКО,
співкоординатор громадського руху «ФУТБОЛ БЕЗ СУРКІСІВ»