CЕЛЯНИ КАЖУТЬ, ЩО У НИХ БУЛА СПРАВЖНЯ ВІЙНА

Запорізька обласна рада планує компенсувати мешканцям Новобогданівки збитки, спричинені вибухами застарілих боєприпасів. Про це заявив виконувач обов’язків голови Запорізької облдержадміністрації Микола Фролов.

Напередодні мешканці села надіслали до сільради близько півтисячі заяв з вимогою компенсації збитків. Також вони вимагають виділити кошти на ліквідацію військових складів поблизу села та законсервувати нафтобазу.
Новобогданівці, зокрема, вимагають надати їм статус учасників війни, визнати територію села екологічно забрудненою зоною з виплатою 25% компенсації та забезпечити безкоштовне лікування й медичне обслуговування.
При цьому вони також вимагають безкоштовного оздоровлення щорічно.
За фактом порушення військослужбовцями нормативних актів, що регулюють правила поводження із боєприпасами, внаслідок чого сталися вибухи в Новобогданівці Запорізької області, порушено кримінальну справу.
Водночас, як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, на сьогоднішній день ситуацію на артилерійській базі вдалося стабілізувати. Особовим складом розпочато роботи по очистці від вибухонебезпечних предметів охоронного периметру та місцевості навколо бази. Оперативною групою Міноборони і Генерального штабу Збройних Сил України, яка діє в районі надзвичайної ситуації, заплановано повернути на територію бази особовий склад для проведення відновлювальних робіт. Комісія квартирно-експлуатаційних органів Міноборони визначила перелік пошкоджених об’єктів на артилерійській базі у Новобогданівці та оцінила вартість їх відновлювального ремонту у 596 тисяч гривень.
Комісія, зокрема, встановила, що внаслідок вибухів пошкоджено контрольно-пропускні пункти, контрольно-технічний пункт, казарму, штаб, їдальню, пожежне депо, лазню та котельню. Основні види руйнувань: пошкодження дахів, внутрішніх перегородок, стель та віконних рам.
Як встановила слідча група, внаслідок вибухів боєприпасів, які супроводжувалися розльотом поодиноких реактивних снарядів за межі технічної території бази, шестеро військовослужбовців отримали тілесні ушкодження осколками скла.
У той же час пасажирські потяги з України до Росії відправлялися із запізненням до 20 годин у зв’язку з вибухами в Новобогданівці.