СІМ’Я ХАРКІВ’ЯН ТРИМАЄ ВДОМА 400 ТВАРИН

Триста гризунів, 40 птахів, 30 кроликів, чотири кішки, три собаки, а ще мангуст, ігуана, декоративний кабан, удав і навіть крокодил — таке господарство сім’ї Горбаненків. Тварин в цей будинок приносять майже кожного тижня. Найчастіше колишнім господарям вони просто набридли.

Все почалося з маленької мишки, розповідає Зоя Горбаненко. Господарі попросили поселити гризуна. Тепер тут і миші, і нутрії, і декоративні кури, черепахи з рибками, яких порахувати вже не можна. У кожного вихованця своя доля. Кавказця Елю загубили господарі, довго шукали, не знайшли і купили інше щеня. Еля повернулася, але з іншим собакою не вжилася і потрапила сюди. Персидську кішку Махаю в будинок Горбаненків підкинули, вірніше — перекинули через загорожу. Ігуану привіз ветеринар: господар забув забрати екзотичну рептилію з клініки після операції. Мангусту Ваблю віддали, бо вона виявилася кусючою, а щеня левретки — сліпим на одне око.
Джон Ганібал Лектор — декоративний кабан. Обожнює сало — пояснює кличку Зоя Горбаненко. Колишні господарі купили порося маленьким, а воно несподівано виросло.
Переможці номінації «Заберіть-набрид» — голландські кролики. Їх приносять найчастіше.
Зоя Горбаненко вчиться на третьому курсі зооветакадемії. Спочатку для курсової роботи, а потім і просто для задоволення стала возити вихованців по школах з лекціями. Дітям дуже подобається, що до тварин можна доторкнутися.
Крокодил і удав живуть окремо — подалі від гризунів. Інші — і хижаки, і травоїдні — разом: здружилися, пояснюють господарі.
Приносити тварин саме сюди - вже традиція. Нині харків’яни приходять до господарів імпровізованого розплідника не тільки щоб віддати, але і узяти тварин. Мати і дочка Горбаненки обов’язково беруть телефон майбутніх господарів і просять, якщо набридне, повернути.