«СЛАВУТИЧ» БЕРЕ КУРС НА «БЛЕКСІФОР»

У Росії, а точніше, у Новоросійську розпочалася серпнева активація, тобто збір кораблів міжнародного регіонального військово-морського угруповання «Блексіфор».

Водночас місцеві спостерігачі звертають увагу на те, що ця активація може бути останньою не тільки нинішнього року, але й взагалі. За неофіційними даними, уже наступного року згадане військово-морське з’єднання отримає нові завдання, які виконуватиме під егідою НАТО. Від України у зборі угруповання бере участь корабель управління українського флоту «Ставутич».
До складу з’єднання швидкого реагування Причорноморського регіону «Блексіфор», створеного 2001 року, входять плавзасоби ще п’яти країн: Болгарії, Росії, Румунії, Грузії і Туреччини. У Новоросійську відбулася церемонія передачі командування угрупованням від Румунії до Росії, а після цього кораблі вийшли у море для проведення спільних навчань.
Представник штабу ВМС України, капітан першого рангу Микола Недогибченко каже, що це вже шоста активація міжнародного з’єднання, і в якій брали участь українські кораблі: «Українські моряки, зазначив він, презентуватимуть наш прапор на цих навчаннях, вони мусять бути професійно підготовленими і використовувати отриманий під час спільних дій досвід».
Кримський аналітик Андрій Іванець каже, що подібні заходи є дуже корисними для України та її молодого флоту. «Ці навчання, на його думку, підвищують рівень довіри між причорноморськими державами, які входять до різних військово-політичних альянсів. Крім того, спільні дії підвищують бойову майстерність моряків, сприяють обміну досвідом і залученню та спільному використанню ресурсів кожної окремої країни, що бере участь у «Блексіфорі». Андрій Іванець також звертає увагу на те, що нинішня активація відбувається в Росії, яка бере активну участь у заходах «Блексіфору». Нині це угруповання виконує гуманітарні завдання. А от наступного року на його базі може бути створене з’єднання «Чорноморська гармонія», яке під егідою і координацією НАТО виконуватиме цілком бойові завдання, проводячи у Чорному морі антитерористичні операції. І українська, і російська сторони цю ідею підтримали.