ЕКОЛОГІЧНИЙ ДИТСАДОК

З метою практичної реалізації, розробленої Інститутом екології людини, постійної ендоекологічної профілактики та оздоровлення дітей дошкільного віку в дитсадках Києва в 1997 році була затверджена Програма «Екологічний дошкільний заклад».

За такою програмою ще у 2001 році цей науково-дослідний заклад почав співпрацювати з дитсадком «Ромашка» з Вишневого, яким завідує Галина Кудренко. З цього часу тут щоденно проводиться ендоекологічна профілактика та оздоровлення дітей в умовах дошкільного закладу. Це — вживання висівок, пектинів, фіточаїв, різних натуральних продуктів із зернових, овочів, фруктів для зміцнення захисних функцій організму. А ще — музична й аромотерапія, тобто вплив на дитину засобами звуку, ритму, смаку, нюху.
За останні роки динаміка стану здоров’я у дитсадку «Ромашка» переконує, що система екологічного дошкільного закладу справді забезпечує екологічну незалежність здоров’я дітей від реальних, природних умов. Постійна робота в цьому напрямку не лише гарантує поліпшення стану здоров’я, але й сприяє екологічній освіті дітей та батьків.
Борис МЕЛЬНИК
На знімку: добре дітям у дитсадку «Ромашка», що у Вишневому