ПРО СУПЕРНИКІВ ВОЛОДИМИРА ТА ПОВЕРНЕННЯ ВІТАЛІЯ

Чемпіон світу за версіями IBF і IBO у важкій вазі Володимир Кличко проведе наступний поєдинок 11 листопада у Нью-Йорку. Найімовірнішим суперником українця є колишній володар титулу чемпіона світу 34-річний Шаннон Бріггс ( 47-4-1, 41 KO). Про перспективи та прогнози щодо майбутнього суперника, а також підсумку двобою йшлося в інтерв’ю з тренером Володимира Емануелем Стюардом, яке було розміщене на офіційному сайті братів Кличків.

— Емануель, що ви нам можете розповісти про двобій Володимира 11 листопада та його ймовірного суперника?
— Наскільки я знаю, переговори між Володимиром і Шанноном Бріггсом близькі до завершення. З великою долею вірогідності можна говорити про те, що 11 листопада Володимир проведе добровільний захист титулу чемпіона світу за версією IBF саме проти Бріггса. З-поміж усіх важковаговиків світу, Шаннон все ще залишається найнебезпечнішим, особливо якщо говорити про перші два-три раунди. У цей відрізок часу він дуже швидкий, як у пересуванні, так і у своїх ударах. Саме в цей період, він дуже добре може боксувати й завдавати потужних ударів. Він веде двобій подібно до Коррі Сандерса, але тільки ще більше перевершує того у швидкості. Бріггс у перші три раунди викладається повністю, розраховуючи, що двобій не буде довгим. Це  робить його небезпечним саме у першій чверті бою. Бріггс шукає ранній нокаут. 
— Що може бути слабким місцем Володимира у двобої проти Бріггса?
— Єдиним слабким місцем для Володимира, хоча я вірю, що він цього не допустить, може стати деяка його неуважність. Рівень майстерності Володимира перевершує рівень кожного з нинішніх важковаговиків. Єдина проблема може полягати в тому, що він може бути не готовим до швидкого старту, який йому запропонує Шаннон. Однак досвід, отриманий Володимиром у його двобої проти Коррі Сандерса, дозволяє мені припускати, що для Володимира особливих проблем зі швидким стартом Шаннона не буде. Володимир знає, що йому робити. Він повинен бути уважним і зосередженим.
— У вас немає бажання, щоб Володимир провів свій двобій спочатку з Хасимом Рахманом, а потім із Шенноном Бріггсом?
— Безумовно, якби ми могли впливати на процес, то Володимир повинен був зустрітися з Рахманом. Але Хасим має інші зобов’язання, які мусить виконати. Для Володимира двобій проти Рахмана являв би більше, аніж просто бій за об’єднання чемпіонських титулів. Хасим повинен відповісти за ті свої слова, які він сказав на адресу Віталія.
— Ви припускаєте можливість двобою Володимира проти Рахмана, якщо не наприкінці цього, то наступного року?
Я думаю, що цей бій неодмінно відбудеться. Володимир сказав, що є тільки одна річ, яку він хоче зробити — об’єднати у своїх руках чемпіонські титули. Його не цікавлять двобої проти суперників, які займають перші та другі місця в рейтингах. Його цікавлять об’єднавчі чемпіонські двобої. Однак, через численні причини — зобов’язання перед організацією, за версією якої він є чемпіоном світу, а також труднощі переговірних процесів бій за об’єднання титулів чемпіона світу дуже важко зробити реальним.
Але, найбільш імовірним, є проведення його двобою проти чемпіона світу за версією WBC, оскільки цей титул не тільки є найпрестижнішим у світі професійного боксу. А ще й тому, що саме цей чемпіонський титул залишив вакантним його старший брат Віталій. Саме тому Володимир досить наполегливий у своїй меті провести двобій саме за титул чемпіона світу за версією WBC. Безумовно, що ми могли б почати переговори про проведення об’єднавчого двобою проти Миколи Валуєва або Сергія Ляховича. Але... Для Володимира найважливішим суперником на сьогоднішній день є Хасим Рахман.
— Чимало експертів світового боксу шкодують, що Віталій залишив великий ринг…
— Віталій завжди був бійцем, якого недооцінювали. На рингу Віталій завжди рухався з однією швидкістю, але йому вдавалося завдавати удари з різною швидкістю і таким чином тримати своїх суперників у постійному відчутті страху. До того ж, його неординарний стиль дуже заплутував суперників. У Віталія є здатність, яку я ніколи не бачив у жодного з бійців — він інтуїтивно відчував момент, коли його суперник збирався завдавати удару і встигав або відійти, або випереджав його.
На перший погляд, стиль Віталія не є яскравим. Але якщо ви уважно поглянете на його дії на рингу, то зрозумієте, що вони завжди були надзвичайно ефективними та правильними. Віталій — високоінтелектуальна людина й боєць, що завжди вміло використовував свою перевагу в зрості. Віталій був завжди ефективний, а Володимир більш скоординований і більш компактний. Однак вони обидва однаково ефективні у своїх стилях, які дуже різняться між собою.
— Ви б хотіли, щоб Віталій повернувся в бокс?
— Так. Якщо Віталій повернеться, він додасть надважкому дивізіону інтригу. Він все ще є бійцем, двобої якого хочуть бачити любителі боксу. Кожен з двобоїв Віталія був би справжньою битвою. Упевнений, якщо Віталій все ж зважиться повернутися у великий бокс, він стане одним із найжорсткіших та найнебезпечніших суперників. Він повернеться не тільки в бокс, але й до того, щоб знову бути чемпіоном світу.