КОСТЕНКО ОБРАЗИВСЯ НА ЮЩЕНКА

Українська народна партія не сприймає політику керівництва держави щодо звільнення представників партії з посад у виконавчій владі.

Про це, за підсумками VIII позачергового з’їзду партії, сказав журналістам у суботу її голова Юрій Костенко.
Він зазначив, що у виступах на з’їзді лунали критичні зауваження щодо звільнення однопартійців Василя Червонія та Євгена Жовтяка з посад голів Рівненської та Київської облдержадміністрацій, оскільки за їхнього керівництва ці області мали одні з найвищих соціально-економічних показників серед областей України. Він також наголосив, що близько 50 керівників райдержадміністрацій примушують добровільно писати заяви на звільнення.
«Така політика суперечить внеску УНП в перемогу національно-демократичних сил і президента Віктора Ющенка», — сказав Костенко.
У заяві партії Костенко закликав Ющенка припинити кадрові переслідування членів УНП, а також очистити владу від дискредитованих і корумпованих чиновників і казнокрадів.
Костенко зазначив, що нинішній склад парламенту найбільш неукраїнський за весь період незалежності. За його словами, це стосується як опозиції, так і коаліційної більшості.
Костенко нагадав, що вперше з 1990 року у Верховній Раді відсутні фракції українських правих національно-патріотичних партій.
Партія також закликала Ющенка вивести російські війська Чорноморського флоту з української території.
УНП запропонувала президенту дати доручення Міністерству закордонних справ і Міністерству оборони «невідкладно розпочати переговори з Російською Федерацією щодо виведення ЧФ з території України».
Разом з тим, УНП на з’їзді у суботу переобрала керівництво. Костенка було обрано на новий термін головою партії, хоча на початку з’їзду він заявив, що складає з себе ці повноваження.
Посаду першого заступника зберіг за собою Іван Заєць, заступниками обрано президента ЗАТ «Оболонь» Олександра Слободяна, Антона Бутейка та голову Тернопільської обласної організації УНП, яка на виборах-2006 досягла найкращого результату, Ярослава Джоджика.
Український народний блок Костенка й Плюща набрав на виборах Ради 1,87 відсотка, не подолавши 3 відсотковий бар’єр і не пройшовши в Раду.
У блок увійшли УНП, Партія вільних селян і підприємців, партія «Україна Соборна» і Республіканська християнська партія.

УНІАН, Українські новини