ГОЛОВНІ ЗАПОВІДІ ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ

Західні вчені, які займаються вивченням феномену довголіття, виробили «заповіді» довгого і щасливого людського життя. Їхній список опублікував відомий британський науковий журнал New Scientist.

На першому місці в ньому стоїть активний спосіб життя, разом з регулярними фізичними і психологічними навантаженнями.
Крім того, як встановили вчені, короткий стрес, голодування і певні обмеження в їжі ведуть до активізації життєвих сил людини і збільшують тривалість життя.
Справа в тому, що помірна негативна дія на організм веде до активізації природного механізму відновлення. Якщо це дія не дуже серйозна, то може відбутися «надкомпенсація» і будуть відновлені інші пошкодження, що рівносильно омолоджуванню. «Головне питання, на яке належить дати відповідь, - в яких дозах шкідливі по суті дії можуть надавати позитивний ефект?», — роздумують дослідники.
Дослідження, проведені на мишах, показали, що у цих тварин, якщо обмежити їх в кількості споживаної їжі, посадивши на дієту, тривалість життя збільшується на 30 відсотків. Ідея обмеження раціону для продовження життя заснована на понятті, що чим більше речовини наш організм переробляє, тим більше утворюється шкідливих вільних радикалів..
Інший найважливіший елемент довголіття — активне соціальне життя і в першу чергу шлюб. Так, за статистикою, сімейне життя здатне подовжити тривалість життя сучасного чоловіка на 7 років, а жінки — на два роки.
Зміна облаштування і навіть місця проживання також є причиною довголіття. Вчені не радять зловживати алкоголем, азартними іграми. Також потрібно постійно навантажувати свій мозок — відгадувати кросворди, займатися колекціонуванням, більше ходити пішки. Але й не слід уникати візитів до лікаря.
Дуже важливо займатися ризикованою роботою, що вимагає інтелектуальної напруги. Проте це можна замінити подорожами або вивченням іноземної мови. Обов’язково залучайтеся до нової техніки і освоюйте новітні технології, радить журнал.
І остання заповідь учених: відчувайте себе завжди щасливими, посміхайтеся світу. «Довгожителі бувають різні, проте у них є щось спільне — вони люблять посміхатися», — пише науковий журнал. Ще раніше дослідження Інституту психічного здоров’я в місті Делфт в Нідерландах показало, що у немолодих людей з оптимістичним поглядом на життя вірогідність отримати серцево-судинне захворювання в два рази нижча, ніж у песимістів.