АМЕРИКАНСЬКІ РЕЗЕРВІСТИ ПОКИНУЛИ КРИМ

У них завершився термін призову, який тривав два тижні. Як було заплановано, резервістів повернули до Сполучених Штатів. Кілька десятків учасників антиамериканських акцій протесту гучно проводжали черговий автобус із американськими резервістами, що виїхав з воріт військового санаторію у Феодосії. Двома літаками вилетіли близько 250 бійців інженерно-будівельного підрозділу морської піхоти США.
Під час від’їзду американців стався інцидент з кількома депутатами кримського парламенту від Блоку Наталії Вітренко, які намагалися їхати з колоною, але їх зупинила Державтоінспекція. Депутати відмовилися зупинитися, тож правоохоронці застосували силу.
«Американці поїхали, бо це була воля народу, — каже лідер кримської організації ПСПУ Валерій Іванов. — Але, як і належить НАТОвцям, вони не змогли поїхати без крові. Була застосована фізична сила до двох депутатів, один з них важко побитий! ».
Втім, правоохоронці спростовують застосування сили до депутатів. Водночас речник командування ВМС України, підполковник Володимир Бова повідомив, що повернення американських резервістів пройшло без інцидентів. За його словами, у них завершився термін призову, який тривав два тижні. Як і було заплановано, їх повернули до США. Якщо ж Верховна Рада України 14 червня дасть дозвіл на проведення міжнародних військових навчань «Сі бриз» у Криму, то американські військові будівельники можуть повернутися для проведення підготовчої роботи, але в іншому складі.
Прес-аташе Посольства США в Україні Брент Байєрс висловив жаль з того приводу, що інтереси певних політичних сил України завадили виконанню вигідного для української сторони проекту. Він звернув увагу на те, що американські резервісти планували придбати в регіоні матеріали для робіт на Старокримському полігоні на суму понад 150 тисяч американських доларів. Брент Байєрс водночас висловив переконання, що це протистояння у Феодосії не вплине на подальшу українсько-американську військову співпрацю: «Ми маємо твердий намір і надалі співпрацювати з Міноборони України у галузі оборонної безпеки. Ми також залишаємося відданими ідеї проведення навчань «Сі бриз-2006» за умови, що цього хотітиме уряд України і надасть дозвіл Верховна Рада», — заявив прес-аташе Посольства США в Україні Брент Байєрс.
Тим часом прес-служба Верховної Ради Криму повідомила, що з американськими резервістами перед їхнім відльотом зустрівся спікер кримського парламенту, «регіонал» Анатолій Гриценко. Він подякував американським військовим за розуміння суспільно-політичної ситуації, що склалася на півострові у зв’язку з підготовкою до навчань «Сі бриз-2006» і висловив сподівання на подальший розвиток військового партнерства із США та іншими країнами НАТО.