НАШІ — ПЕРШІ В ГРУПІ

Молодіжна збірна України з футболу (до 21 року) уперше в історії потрапила до півфіналу чемпіонату Європи, який зараз проходить у Португалії. У групі «В» підопічні Олексія Михайличенка посіли перше місце, здобувши дві перемоги й раз програвши. Згідно з регламентом перші дві команди з кожної групи потрапляють до півфіналу. Відтак, сьогодні у 1/2 фіналу наша «молодіжна» зустрінеться з однолітками Сербії та Чорногорії, які посіли друге місце у групі «А».
Наша команда вдало розпочала виступи на чемпіонаті Європи у Португалії. У першому матчі підопічні Олексія Михайличенка по грі досить переконливо перемогли голландських однолітків. На 39-й хвилині Артем Мілевський, забивши з пенальті, поквитався за порушення правил про нього у штрафному майданчику. Невдовзі по перерві Руслан Фомін покарав суперників за невдало виконане штучне положення поза грою — 2:0. Проте ігрова перевага українців не була такою відчутною в остаточному рахунку на табло. На останніх хвилинах голландці забили один гол, зробивши перевагу наших мінімальною.
«Шкідлива звичка» пропускати голи на останніх хвилинах молодіжну збірну України підвела в другому матчі групового турніру проти команди Італії. Загалом, гра проти чинних чемпіонів Європи давалася підопічним Михайличенка нелегко. Втім, італійцям цілком можна було протистояти і навіть перемагати їх. Самовіддано відбиваючись в захисті, наші не дуже охоче йшли в атаку. Ще б пак, українців у другому матчі нічия влаштовувала більше, ніж італійців. Тільки Артем Мілевський відчайдушно таранив оборону апеннінців, бувало зловживаючи індивідуальними діями. Та марно. Здавалося, гра завершиться нульовою нічиєю. Але в доданий час італійці все ж таки досягли свого, вимучивши таку важливу для них перемогу.
Втім, за попередні прорахунки наша «молодіжна» загалом і Мілевський зокрема реабілітувалися в заключному поєдинку групового турніру. У матчі проти данців збірна України вирішальний гол забила за п’ять хвилин до завершення зустрічі й виборола перемогу з рахунком 2:1. Автором переможного голу став Артем Мілевський. У першому таймі команди обмінялися голами. Витримавши атаки данців, першими відзначилися українці. На 30-ій хвилині Руслан Фомін вправно зіграв на добиванні після потужного удару Пуканича. Наші суперники за хвилину до перерви скористалися одним з кількох огріхів оборони українців і зрівняли рахунок. Суперникам перемога була потрібніша, ніж нашим. Відтак, по перерві гра українців від оборони виявилася ефективнішою за навали данців.