СИМОН ПЕТЛЮРА — ПРИКЛАД САМОПОЖЕРТВИ В ІМ’Я УКРАЇНИ

80 років минуло з того часу, як від руки найманого вбивці загинув славний син українського народу, невтомний борець за незалежність своєї Вітчизни, колишній Голова Директорії і Головний Отаман військ УНР Симон Петлюра. Українська громадськість у ці дні віддавала шану пам’яті чи не найвидатнішій людині в українському політикумі початку ХХ століття.
«Симон Петлюра і проблеми сучасного ідеологічного вибору України» — під такою назвою за сприяння Віча українських рідновірів, Української Консервативної партії та Міжрегіональної Академії управління персоналом в МАУП відбулася науково-практична конференція, що зібрала вітчизняну наукову громадськість, істориків, філософів, українознавців, аби знову звернутися до особистості Симона Петлюри, оцінити його діяльність та значення в історії вітчизняного національно-визвольного руху.
Життя та смерть Симона Петлюри — приклад великого подвигу та самопожертви в ім’я Батьківщини. Постать видатного борця за Україну повинна зайняти гідне місце в історії — зазначили, зокрема, у своїх доповідях начальник кафедри історії Національної академії оборони України, доктор історичних наук, професор Сергій Литвин («Державотворча діяльність Симона Петлюри в добу УНР»), директор Центру українознавства Національного університету імені Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Сергійчук («Стратегія розбудови української держави в останніх листах Симона Петлюри»), директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, кандидат філологічних наук, професор Василь Яременко («Діяльність Симона Петлюри в сучасній єврейській історіографії»).