ОЛЕГ БЛОХІН «МІЖ ІКРОЮ І САЛОМ»

Гостем на сайті «Кореспондент» був головний тренер національної збірної України з футболу Олег Блохін. Під час спілкування він відповів на численні запитання вболівальників. До вашої уваги найцікавіші міркування наставника головної футбольної команди України. Отже, Олег Блохін…

…про фарт
Чесно кажучи, цей кліп (реклама блоку «Не Так!» — ред.) мені самому не сподобався. Люди так захотіли, я виступив. Я вважаю, що фарт додається за рахунок вміння і праці. А якщо хтось вважає, що збірна вийшла у фінал тільки за рахунок фарту...
…про політику
Я ніколи не лукавлю, я говорив, що перейшов до комуністів — це просто була моя думка. Але потім говорив, що ці люди просто не вирізняються в розвитку. А що стосується платні, то я просто не отримую гроші, тому й не знаю, яка платня.
…про ситуацію довкола НСК «Олімпійський»
Ситуація ще погіршилася — будівництво не припинилося. Наскільки я знаю, фінал Кубка може прийняти тільки 40 тисяч чоловік — більше міліція не дозволяє. «Підвисло» ЄВРО-2012, уряд нічого не робить. Я думаю, втратили національну гордість, що далі буде не знаю: чи житловий будинок, чи розважальний центр.
...про шанси нашої збірної на чемпіонаті світу
Позитивно вже те, що ми потрапили у фінальну частину. А зараз стоїть завдання вийти з групи. Не вийдемо, будемо вважати невдачею. Виграємо — добре, не виграємо... А якщо врахувати, скільки гарних збірних не потрапило до фінальної частини...
Мені це не подобається, що на нас покладають такі великі надії. Аби потім соломку для падіння стелити не довелося. Ми потрапили туди, куди ще не потрапляли. Хлопці витримують величезну напругу. Подивимося як вийде.
Дві моделі гри повинні бути: одна, — коли граєш з іспанцями, інша, — коли граєш із Саудівською Аравією. Командну гру налагодити за два тижні буде дуже складно. Як говорив великий Лобановський, команди створюються за час від 2 до 5 років. У будь-якому разі, ми постараємося.
Приблизний склад Іспанії ми знаємо. Що відбудеться з Раулем — візьмуть, не візьмуть — невідомо. Команда гарна, збалансована. А найбільша загадка — Саудівська Аравія.
…про перспективи інших команд
Дуже гарна збірна в Італії, в Бразилії, в Аргентини. Німці є німці — вони господарі, але якось я не вірю в цю команду — вона не перебудувалася. Італія матиме дуже добрий вигляд. Ліппі її перебудував, молоді гравці прийшли — старі пішли.
Претендує дуже багато команд. Багато хто при цьому скидає африканські команди, але те, що я бачив на Кубку Африки — мене вразило. Вони стали запрошувати іноземних тренерів, заграли зовсім інакше. Гарні команди в Азії. Якщо ми виграємо чемпіонат світу — пострижуся наголо. Ми посперечалися!
…про те, як зробити цікавішим чемпіонат України
По-перше, повинен минути час. По-друге, створити сприятливі умови. Коли буде на це час, коли не стане затримок зарплат, я думаю — футбол підніметься.
…про можливість очолити московське «Динамо»
Вперше чую. Я не міг очолити — тренував збірну... Ніколи такого не чув.
…про їжу та питво
Я не гурман. Їм все. Коли був у Греції, щоправда, не вистачало сала, огірочків... Люблю все: вареники, борщ... Але якщо вибирати між ікрою і салом — звичайно оберу сало! Я взагалі пиво не люблю. Можу під рибку пляшечку випити, не більше. Люблю вино гарне — у Греції пристрастився. Ну, якщо хлопці, картопелька, оселедчик — то можна і 50 грамів випити.