«ДИНАМО» ВИПЕРЕДИЛО «ШАХТАРЯ»

Минулий тур чемпіонату України з футболу приніс доволі серйозний сюрприз. Приємний для київського «Динамо» і, навпаки, недоречний для донецького «Шахтаря». Власне, останньому у цьому потрібно звинувачувати, передовсім, самого себе. А ще — полтавську «Ворсклу», яка забрала у нього два очки, відстоявши свої ворота недоторканими під час зустрічі в Донецьку.

Особливий підтекст цієї гри полягав у тому, що полтавську команду очолює Віктор Носов — тренер, передовсім відомий своїми успіхами на чолі донецького «Шахтаря». Саме під керівництвом Носова гірники наприкінці сімдесятих років минулого століття досягли найбільших злетів у чемпіонаті тодішнього Радянського Союзу. Відтак, сподівання донецьких на те, що свій тренер навіть у Полтаві «свій» — не справдилися. Натомість Віктор Носов довів, крім загальновідомого «старий кінь борозни не псує», ще й те, що свій аж ніяк не гірший нинішнього «імпортного» наставника «Шахтаря».
Нічиєю у Донецьку наступного дня швидко і вправно скористалися київські динамівці, розгромивши на виїзді ФК «Харків» 3:0. Видається, команда Анатолія Дем’яненка не втратила переможного духу після попередньої поразки вдома від «Дніпра». Втім, хто знає, як склалася б подальша турнірна боротьба у випадку перемоги гірників над «Ворсклою». Проте зусиллями останньої лідери поновили свої недавні позиції, відповідно до яких «Динамо» було першим в таблиці, а «Шахтар» — другим.
У наступних турах «Динамо» приймає криворізький «Кривбас», а потім у Сімферополі грає з «Таврією». «Шахтар» зустрічається з донецьким «Металургом» (який за всю історію виступів жодного разу не забрав у гірників бодай очка), а потім приймає вдома одеський «Чорноморець». Останньому на той час можуть бути потрібні очки у боротьбі за третє місце. Якщо й одесити «обдеруть» «Шахтаря», а «Динамо» у двох наступних зустрічах набере максимум очок, то очна зустріч лідерів заключного 30-го туру може перетворитися на формальність, оскільки кияни оформлять дострокове чемпіонство. 

Олександр НАКАЗНЕНКО