КЛИЧКО — ЗНОВУ ЧЕМПІОН!

Володимир Кличко після перемоги над американцем Крісом Бірдом став володарем професіонального чемпіонського титулу за версією IBF. Причому цей важливий в кар’єрі українського боксера виграш у переповненому залі німецького Мангейму було здобуто, так би мовити, з запасом міцності.

І справа не тільки у кращому «послужному списку» та габаритах Володимира. Наш боксер був справді кращим на рівень за всіма показниками. Хоча й розпочав поєдинок навіть дуже обережно. Протягом перших півтора раунда права рука Кличка була його «стратегічним резервом». Він довгенько утримувався від ударів нею і використовував дещицю хіба що в клінчах. Через що спочатку було склалося враження відсутності гнучкої тактики.
Причому, не тільки у глядачів, а й, певно, у суперника також. Це оманливе враження було розвіяне першим прицільним і результативним ударом на другій хвилині другого раунду. Два наступні влучання Кличка правою в голову Бірда у другому раунді зняли всі сумніви щодо фаворита поєдинку. Відтак головним у бою з американцем стало не заспокоюватися й не розслаблятися. Власне, тільки в такому разі Бірд міг розраховувати на успіх.
Проте, очевидне програвання по ходу поєдинку за очками змушувало Кріса йти вперед, атакувати. Зважаючи на його стиль, далеко не зовсім прийнятна для нього ситуація. Відтак, наступним завданням Володимира стала тактика утримування довгою лівою рукою суперника на відстані з тим, щоб у випадку прориву Бірда вперед «спіймати» його правою. У третьому раунді Кличко провів кілька вдалих спроб, втім не вкладаючи всієї сили в удар.
Четвертий раунд позначився проявом втоми, кількома промахами нашого боксера. Хоча й влучних попадань Володимир на той час провів вже достатньо, щоб «завалити» не одного важковаговика професіонального рингу. Очевидний успіх прийшов у п’ятому раунді. Спочатку глядачі стали свідками нокдауну, а потім чудес витривалості Бірда, якого Кличко нестримно гамселив аж до удару гонгу на п’яту перерву. Після якої було продовжено процедуру «колекціонування» ударів руками Кличка й головою Бірда.
Розв’язка настала у сьомому раунді після другого нокдауну Бірда. Американський рефері вдруге виручив свого співвітчизника. Після падіння у п’ятому раунді допомога виявилася у тому, що арбітр вміло розпочав і завершив рахунок так, аби чимдовше дати відпочити Бірду і вберегти його від наступного швидкого добивання. Припинення ж поєдинку у сьомому раунді можна вважати «виявом гуманізму», оскільки в разі продовження бою він міг завершитися реанімацією для Бірда. Невдовзі його син привітав Володимира з перемогою. Так би мовити, виконав функцію Олександра Омельченка. 

Олександр НАКАЗНЕНКО