СТУДЕНТІВ НА «ДУШЕВНУ РОЗМОВУ» ЗАПРОШУЄ УБЕЗ

У структурі Міністерства внутрішніх справ є досить цікавий підрозділ, який начебто має боротися із злочинністю в економічній сфері. Департамент державної служби боротьби з економічною злочинністю називається. Який, у свою чергу, при кожному обласному управлінні внутрішніх справ має свої управління. Якщо вірити зведенням МВС України, ці мужні працівники постійно розкривають та попереджують різноманітні злочини, повертають державі значні кошти. Чим так любить по всіх усюдах хвалитися міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. І дарма, що, судячи з усього, розкриваються злочини, які особливої загрози для економіки держави не становлять. Приміром, ну, знайдуть якогось «пірата», який в домашніх умовах «штампує» ДВД-диски або відеокасети з фільмами. У той час, коли у «тіньовиків» обертаються такі кошти, що і не снилися держбюджету.
Тим часом «боротьбисти» виконують ще одну досить цікаву функцію, яка не прописана в жодному законі, що стосується їх діяльності. Хоча у середовищі ділових людей про це заведено говорити пошепки, але якщо хтось хоче знищити конкурента або тимчасово нейтралізувати його, звертається за допомогою саме до цих хлопців. Зрозуміло, що працюватимуть вони не лише за подяку від начальства «за розкриття чергового економічного злочину» та штатний оклад. Інша справа, коли керівники комерційної структури чимось не догодили вищому міліцейському керівництву. Тоді надходить відповідний наказ і «славні борці з економічною злочинністю» приступають до роботи. «Розірвати на шматки» те, що роками створювали, витрачаючи здоров’я та значні кошти інші люди — для них якась садистська забавка. І справді, руйнувати — не будувати. При цьому їхні дії доходять до маразму.
Наша газета вже писала, що Юрій Луценко разом з однопартійцем і колегою по уряду, міністром освіти і науки Станіславом Ніколаєнком вирішили знищити Міжрегіональну Академію управління персоналом за занадто велике свободолюбство. Тому нині фактично у всіх регіональних структурах МАУП триває масова перевірка. Причому, схоже, нині ледь не все міністерство освіти і науки перебуває у відрядженні, перевіряючи філії МАУП. Скільки на це йде державних коштів — ще варто було б підрахувати. Тим паче, що деяких відділень, куди відрядили «інспекторів», в природі не існує! Утім, такі витрати ні для Луценка, ні для Ніколаєнка фактично нічого не означають. Аби знищити Міжрегіональну Академію управління персоналом, вони ще й не на таке підуть. Про те, що це справжня своєрідна військова кампанія свідчить і той факт, що, окрім МАУП, жоден інший навчальний заклад не перевіряється. Це при тому, що у любих соціалістично-міністерському тандему державних вищих навчальних закладах порушень куди більше.
Можна було б погодитися з тим, що підрозділи МАУП перевіряють освітяни. Але, очевидно, зрозумівши, що значних порушень не знайдуть, представники МОНу звернулися за допомогою до Генпрокуратури та МВС. Ті, у свою чергу, дали команду «фас» своїм місцевим церберам. Але ж, як відомо, деякі собаки бійцівської породи по-своєму розуміють команди господаря. Так трапилося зі співробітниками управлінь з боротьби з економічними злочинами. До нашої редакції потрапив досить цікавий документ, який можна назвати «темником для мєнта». Суть завдань полягає в тому, що убезівці мали б провести таку собі співбесіду із студентами та випускниками МАУП про їхнє навчання.
Зокрема, як вказано в інструкції, потрібно «опитати вказаних осіб за такими питаннями: коли та при яких обставинах поступили до МАУП, на яку спеціальність? Які вступні іспити складали, де саме і коли?» і тому подібні. Також убезівці мали б вимагати копії документів про оплату за навчання, договори і контракти про навчання, дипломи МАУП, отримані під час навчання. Одним словом, маразм міцнів. Чесно кажучи, після прочитання такої інструкції хотілося запитати її автора, чи він при повному розумі її писав.
Як стало відомо, до студентів та випускників Сіверськодонецької філії та Запорізького інституту імені гетьмана Петра Сагайдачного МАУП телефонували убезівці і запрошували на своєрідну « душевну розмову». У Тернополі, вочевидь, зрозумівши, що на телефонні запрошення ніхто не відгукнеться, просто завітали до навчального закладу, не попередивши про намір керівництво. Чотири «герої» замість того, щоб займатися тим, за що отримують платню, приставали до студентів із безглуздими запитаннями. Коли ж керівники філії запропонували зайти до кабінету і там відповісти на всі запитання, то отримали у відповідь нахабне: «Ми ще й до вас прийдемо». До речі, така активність більше схожа не на оперативну роботу правоохоронців, а на своєрідну «чорнопіарну кампанію», адже незабаром перед випускниками та їхніми батьками постане питання, куди йти вчитися? Гадаю, подібні дії «правоохоронців» не сприяють створенню позитивної думки про МАУП. Якщо ж їх оскаржити в суді, то, зрозуміло, УБЕЗ справу програє. Біда в тому, що гроші платитимуть не особисто начальники відділів, управлінь, чи сам міністр Луценко, а держбюджет. А гроші ці могли б піти на переоснащення міліцейських підрозділів, які захищають громадян. 

Іван ЧЕРЕВИЧКО