ЧОРНОБИЛЬ ПОТЯГНЕ 170 МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ І 100 ТИСЯЧ СМЕРТЕЙ

Науковці з міжнародної екологічної організації Greenpeace б’ють тривогу з приводу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.В Росії вони поширили спеціальну доповідь, присвячену 20-й річниці аварії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Дані, отримані в результаті роботи понад 50 іменитих вчених із шести країн, відрізняються від представлених у доповіді ООН у десятки разів», — зазначається у доповіді.
«Тільки аналіз онкологічних захворювань показав, що близько 100 000 майбутніх смертей від раку в усьому світі — наслідки Чорнобильської катастрофи», — заявили екологи.
«Дані доповіді спростовують думку МАГАТЕ, що наслідки для здоров’я людей внаслідок аварії на ЧАЕС виявилися не настільки значними, як спочатку вважали», — сказав керівник енергетичного відділу Greenpeace Росії Володимир Чупров.
У той же час перший віце-прем’єр уряду України Станіслав Сташевський заявив, що до 2015 року сумарні витрати нашої держави на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи сягнуть 170 мільярдів доларів. Він повідомив, що витрати на ліквідацію аварії тільки на першому етапі склали близько 13 мільярдів доларів, додавши, що витрати на виконання чорнобильської програми в період з 1992 по 2005 роки склали 7 мільярдів доларів.
Сташевський зазначив, що держбюджетом на 2006 рік передбачені майже 4 мільярди гривень на надання пільг і компенсацій усім категоріям потерпілих, а також 20 мільйонів гривень на закупівлю автотранспорту для інвалідів Чорнобиля.
У той же час, серед нагальних Сташевський назвав питання надання житла потерпілим від Чорнобильської катастрофи. За його словами, станом на 1 січня 2006 року на квартирному обліку стояло 45 тисяч родин потерпілих, з них — 10,5 тисячі інвалідів, яким законодавством передбачено надання квартир у першу чергу.
Заступник міністра праці і соціальної політики Віктор Дяченко повідомив, що за минулий рік були збільшені пенсії для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також у 4-5 разів були збільшені виплати на оздоровлення потерпілим від аварії українцям.
Сташевський додав, що загалом внаслідок Чорнобильської аварії постраждало близько 5 мільйонів осіб, з них — 2,6 мільйона українців, у тому числі 600 тисяч дітей. Усього в зоні радіаційного зараження опинилися 5 тисяч населених пунктів України, Білорусі та Росії, повідомив перший віце-прем’єр. За його словами, із забруднених районів було евакуйовано 164 тисячі осіб.