ДИВО-СИЛА ЛОПУХА

Не мав рації той, хто першим в негативному значенні вжив слово «лопух», адже ця рослина має справді чудодійну силу.

Отож корінь лопуха копають напровесні, коли лише з’являться з-під землі малесенькі листочки. (Сам корінь при цьому може бути масивним, повним цілющих сил).
Відтак, як радить народний цілитель з Києва Володимир Купчин, коріння потрібно промити, натерти на тертці, видавити сік і перемішати з 70-відсотковим спиртом у співвідношенні 1:1. Настоюють ліки впродовж двох тижнів в темному місці, потім фільтрують через густу тканину, зливають в темні пляшки. Есенція може зберігатися впродовж 10 років.
Не всі знають, що навесні та влітку можна лікуватися свіжими стеблами, листям та квітами лопуха.
Отож які захворювання лікує лопух? Як свідчать посібники з фітотерапії, ця рослина вирізняється протизапальною, протимікробною, спазмолітичною, протиатеросклеротичною, сечогінною, кровоспинною, жовчогінною, гіпоглікемічною (знижує рівень цукру в крові), регулює солевий обмін, імуномодулюючою (протираковою), загальнозміцнювальною дією. Крім того, досліджено, що препарати з лопуха виводять токсини з організму, що дуже важливо при лікуванні пухлин.
Отож впродовж весни й літа кладуть в трилітрову банку третину листя й стебел лопуха, заливають доверху холодною водою, потім переливають в каструлю й прокип’ячують на невеликому вогні 10 хвилин, накривають, дають охолонути, проціджують. Рідину випивають впродовж дня.
Есенцію лопуха розводять в 40-градусній горілці: 20 мл есенції +80 мл горілки. Розведені ліки вживають по одній чайній ложці 3 рази на день за 20-30 хвилин до їди впродовж 3-6 місяців. Після кожного місячного вживання бажано зробити 5-7 днів перерви — в такий спосіб препарат краще сприймається організмом.