Володимир КЛИЧКО: «З’ЯВИТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ЗАКІНЧИТИ БІЙ НОКАУТОМ — НЕОДМІННО ЦЕ ЗРОБЛЮ»

«Для Володимира бокс не пристрасть, і не справа його життя. Для нього бокс — просто професія, робота, спосіб досягнути успіху…Нещодавно один з партнерів братів Кличків по організації двобою 22 квітня Володимир Кличко — Кріс Бірд — відомий німецький промоутер Вільфред Зауерланд у виданні «Sport Bild»  («Спорт Більд») виступив з критикою на адресу нашого боксера. «Для Володимира бокс не пристрасть, і не справа його життя. Для нього бокс — просто професія, робота, спосіб досягнути успіху… Звичайно, Володимир домігся великих успіхів, здобув прекрасні перемоги. Але якщо він хоче ввійти в історію боксу, то повинен готуватися до поєдинку не 2, а 10 місяців. Бо з таким ставленням до справи йому не вдасться стати великим спортсменом». 
Щодо перспективи Володимира в наступному поєдинку з американцем, Зауерланд сказав наступне: «Володимир сильніший за Кріса Бірда. Він краще фізично готовий. Проте навіть у випадку його перемоги, я не зможу назвати Кличка безперечним чемпіоном — він просто стане одним з чотирьох володарів чемпіонського пояса».  
Невдовзі після цього на офіційному сайті браті Кличків з’явилася інформація про посилену підготовку Володимира до наступного поєдинку, яку він проводить в іспанській Мальорці. А також інтерв’ю з Кличком-молодшим з цього приводу. Відтак до вашої уваги розповідь Володимира Кличка про його підготовку до поєдинку з Бірдом. 
— Володимире, передусім усіх цікавить, як проходить ваш підготовчий процес?
— Підготовка до майбутнього двобою проходить відповідно до плану. Вже закінчився перший етап, де основним був наробіток фізично-функціональної кондиції. Тепер у нас іде, так би мовити, бойова підготовка, яку можна розбити на дві частини. Перша стосується розробки варіантів проведення двобою на підставі аналізу переглянутих поєдинків за участю мого суперника. Друга — спарингів, у яких і відпрацьовуються можливі варіанти розвитку бою, а також напрацьовуються різні комбінації та тактичні прийоми, які, у свою чергу, можуть розроблятися далі, якщо не будуть відхилені. Ми з тренером задоволені нашою підготовкою.
— Щодо Ваших спаринг-партнерів. Чи є їхня кількість достатньою, а кваліфікація, як кажуть, на рівні? Бо ж стиль Бірда повторити досить важко...
— На це я можу відповісти так... Є дуже багато співаків, які відмінно співають і голос яких повторити неможливо. Але, також, існують і пародисти, які можуть вдало імітувати їхній голос. Основне завдання спаринг-партнера полягає в тому, щоб з максимальною можливістю повторити стиль суперника. Таким був головний пункт нашої вимоги до спаринг-партнерів. Це боксери, з якими я вже проводив спаринги, а також кілька нових хлопців, які досить точно копіюють стиль мого суперника. Їхні імена, до закінчення процесу підготовки, я не стану називати.
— Володимире, наскільки, якщо так можна сказати, ви вже прорахували Кріса Бірда? Чи є у вас та Емануеля Стюарда план або кілька планів на майбутній бій?
— Скажемо так, ми маємо всю необхідну інформацію, щоб скористатися нею з максимальною ефективністю. Між мною та Емануелем існує цілковите порозуміння щодо оцінки найсильніших якостей Бірда, а також тих недоліків, які є в будь-якого бійця.
Тепер головне знайти можливість нейтралізувати сильні сторони мого суперника та скористатися його помилками. Але і тут треба прекрасно усвідомлювати те, що команда Кріса Бірда робить те ж саме. Відтак, хто виконає краще цю «домашню роботу», той матиме більше шансів на перемогу.
— Володимире, декілька експертів висловили свою думку, начебто Кріс вже готовий до того, щоб, програвши у двобої з вами, одержати найбільший гонорар у своїй професійній кар’єрі та піти на відпочинок. Ваша думка про це?
— Я вважаю, що це є банально помилкова думка. Кріс не буде сам наступати собі на горло. Він вийде в ринг переслідуючи одну мету — взяти реванш за поразку в жовтні 2000 року.
— Ви та Кріс вже заявили про те, що збираєтеся перемогти в цьому двобої нокаутом. Видається реальнішою ймовірність того, що ви нокаутуєте суперника. Не віриться, що Бірд зможе нокаутувати вас. З іншого боку, після вашого двобою із Крісом у жовтні 2000 року, ніхто так і не зміг його нокаутувати...
— Не коментуватиму заяви Кріса Бірда. Це його слова і його обіцянки. Повторю те, що говорив вже багато разів — я буду готовий у двобої пройти повну дистанцію, але, якщо в мене з’явиться можливість закінчити бій нокаутом, то неодмінно це зроблю. Як, коли і яким саме ударом, сказати не можу. Головним для мене є перемога.
— Володимире, наскільки під час цієї підготовки побут допомагає або ж, навпаки, заважає вам у підготовці?
— Тут мене абсолютно все влаштовує. Втім, мені не так вже багато й треба. Сон, харчування, тренування та вільний час, який, в основному, проводжу реабілітуючись після важких тренувань.