ВІДМІНЕНО НЕДОТОРКАННІСТЬ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД

Верховна Рада України відмінила недоторканність депутатів місцевих рад. За ухвалення відповідного Закону проголосувало у вівторок, 4 квітня, 296 народних депутатів.


Закон вносить зміни в положення Закону «Про статус депутатів місцевих рад», якими встановлена депутатська недоторканність для депутатів місцевих рад. Зокрема, Законом передбачено усунути необхідність попереднього розгляду місцевою радою питання про притягнення своїх депутатів до кримінальної відповідальності, їх арешт або про накладення на них адміністративного стягнення.
Водночас Законом встановлюється новий порядок порушення кримінальної справи і застосування запобіжного заходу до депутата місцевої ради. Так, кримінальну справу стосовно депутата місцевої ради може порушити Генеральний прокурор України, заступник Генерального прокурора, прокурор Автономної Республіки Крим, області, міст Києва або Севастополя в межах своїх повноважень. Прокурор, який порушив кримінальну справу стосовно депутата місцевої ради, повідомляє про це у відповідну місцеву раду не пізніше як на наступний робочий день з дня порушення кримінальної справи.
Запобіжний захід до депутата місцевої ради у вигляді підписки про невиїзд або узяття під варту може застосовуватися виключно судом. Суд, який обрав запобіжний захід до депутата місцевої ради, повідомляє про це відповідну місцеву раду не пізніше як на наступний робочий день з дня застосування запобіжного заходу.
На засіданні 4 квітня депутати не підтримали жодної постанови про перерахунок голосів на парламентських виборах.