РУДЬКОВСЬКОГО МОЖУТЬ ПОКАРАТИ ЧЕРЕЗ ПРИЇЗД В УКРАЇНУ ТУРКМЕНСЬКИХ ОПОЗИЦІОНЕРІВ

Прем’єр Віктор Янукович підписав розпорядження про проведення службового розслідування щодо міністра транспорту Миколи Рудьковського через завдання шкоди національній безпеці України.

Прем’єр Віктор Янукович підписав розпорядження про проведення службового розслідування щодо міністра транспорту Миколи Рудьковського через завдання шкоди національній безпеці України.
Як повідомляють ЗМІ з посиланням на свої джерела, причиною цього стала участь Рудьковського в організації приїзду до Києва в грудні 2006 року представників туркменської опозиції – колишнього віце-прем’єра країни Худайберди Оразова і екс-посла Туркменистану в Туреччині Нурмухамеда Ханамова.
Видання зазначають, що ця ситуація могла призвести до погіршення відносин України й Туркменистану, зокрема в енергетичному секторі. МЗС Туркменистану розцінив приїзд опозиціонерів до Києва як недружній крок з боку України. Представники туркменської влади також стверджували, що ці особи перебувають у міжнародному розшуку.
Як сказано в офіційному письмовому зверненні СБУ до прем’єр-міністра, «У ніч із 21 на 22 грудня Рудьковський М.М. особисто звернувся до керівників дипломатичних установ України в Австрії, Болгарії і Норвегії з проханням терміново, цієї ж ночі», оформити візи Худайберди Оразову, Нурмухамеду Ханамову, а також іще кільком вихідцям із Туркменистану.
При цьому, як встановили співробітники СБУ, Рудьковский стверджував, що рішення про в’їзд цих осіб ухвалене вищим керівництвом України. Проте такого рішення не існувало.
Видання зазначають, що, звернувшись безпосередньо до голів дипломатичних представництв, Рудьковський порушив низку законодавчих і нормативних актів.
Крім того, за інформацією ЗМІ, зал офіційних делегацій, через який проходили Оразов і Ханамов, замовляли співробітники приймальні Рудьковського. При цьому в заявці, копію якої має редакція, вони були зазначені як помічники міністра транспорту. Але при вильоті з України опозиціонери вже були названі гостями міністра.
За даними ЗМІ, відповідно до наданої аеропорту «Бориспіль» інформації, гості Рудьковського спочатку планували вилетіти з Києва 22 грудня. Але через невідомі причини дата вильоту була перенесена, і Оразов і Ханамов залишили Україну 26 грудня.
Як пише видання, поки що постраждали тільки консульські працівники, котрі видали візи Оразову і Ханамову: глава генконсульства у Варні отримав стягнення, а консул України у Відні був відкликаний. Під загрозою відкликання з Відня перебуває також посол України в Австрії Володимир Єльченко.
ЗМІ не вдалося взяти коментар з приводу цієї ситуації в Рудьковського. Проте, за інформацією видань, СБУ звернулася до міністра з проханням відповісти на низку запитань, які стосуються організації приїзду в Україну Оразова і Ханамова.
У свою чергу, Рудьковський має намір подати судовий позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти видання «Дзеркало тижня», яке поширило цю інформацію.
Але якщо все викладене є правдою, то Рудьковський поводить себе як справжній шпигун і провокатор. З його біографії, наприклад, відомо, що його близький родич був німецько-фашистським наймитом, який після Другої світової переховувався в Австрії, де, ймовірно, був, як це водиться у зрадників, перевербований. Саме до цього родича втік ще у радянські часи і колишній комсомолець М. Рудьковський, який повернувся до України лише після встановлення державної незалежності. Чи не виконує Рудьковський в Україні якісь завдання своїх західних покровителів?
За матеріалами ЗМІ